Ursus

mityoo je napisao(la):
Ja sam stezao na 20.....
ako je glava ravnana i nije kriva-16 je ok,radi vec dve god kod coveka.mada vecina da malo po gasu...kilu,dve :ppozdrav:
 
Pa ja i ne rekoh da sam taj podatak dao iz kataloga.... Ja sam stezao na 20 zato što nisam imao tačan podatak, na koliko treba.... u principu ako je vijak u kvalitetu 10.9 ili kvalitetnijionda bi trebao da izdrži zatezanje od onoliko kila koliko je debljina vijka u milimetrima(npr M16=16 kila, M18=18 kila....)
Ovo je samo gruba procena i nemojte se na nju 100% oslanjati pošto nije svejedno koliki je korak navoja.... Opšte je poznato da sitniji navoj izdržava veću zilu zatezanja od onog sa standardnim navojem.
 
Zoki

Razlike ima u brzini samog traktora e sada dali je do menjaca diferencijala ili prenosnika na sunkama to ne znam . da cunjam ne moram posto je moj 60 a rodjakov 55 pa vidim kada zajedno radimo . Moja 2 ga na oko 1900 o/min njegova treca na 16xx a i njegov ima veci obim tockova a moje su manje i celavije skoro da nema ripni .
 
Hvala!Ja cu probati onda na nekih 18 pa nadam se da ce biti dobro :ppozdrav: A da li znate i ventili na kolko se steluju?
 
Radionicki prirucnik za Ursus902-904-1002-1004-1212-1214-1604 kaze:
-matice glave cilindra stegnuti na170Nm ili 17 mkg.
-Zracnost ventila na hladnom motoru 0.3 mm+/- 0.05 mm.
 
telnett je napisao(la):
Zoki

Razlike ima u brzini samog traktora e sada dali je do menjaca diferencijala ili prenosnika na sunkama to ne znam . da cunjam ne moram posto je moj 60 a rodjakov 55 pa vidim kada zajedno radimo . Moja 2 ga na oko 1900 o/min njegova treca na 16xx a i njegov ima veci obim tockova a moje su manje i celavije skoro da nema ripni .

gruvaju oba, to je bitno, nebitne su karakteristike i razlike....
 
FL je napisao(la):
Radionicki prirucnik za Ursus902-904-1002-1004-1212-1214-1604 kaze:
-matice glave cilindra stegnuti na170Nm ili 17 mkg.
-Zracnost ventila na hladnom motoru 0.3 mm+/- 0.05 mm.
Hvala :cao: :ppozdrav:
 
To je najverovatnije felna od Zmaj kombajna, pošto ona paše na glavčinu.... A za dimenziju gume nebih znao ali nije dovoljno velika....
 
Branko je napisao(la):
Da nije malo prevelika cena za taj traktor?
Ne malo.... Za te pare, pa i jevtinije, može da se kupi odlična 160-tka
Osim toga ovaj je nešto mlogo "budžen" Kao prvo 84 godište nema ni jedan sa ovakvim krovom..... to bi trebalo da je '88 ili mlađi....
 
Branko je napisao(la):
Znači to je neki trgovac, čim piše hitno...
A znaće ga vrag.... sad u svakom selu imaš 3-4 trgovca poljoopremom, nema narod para pa svi pokušavaju nešto da našminkaju i prodaju....
 
ali dobro ga usminko, morate priznati, e sad dali je zamenom tih guma napravio problem sa prednjom vucom vreme ce pokazati a cena je paprena.
 
veliki pozdrav svima na forumu,potrbna mi je jedna mala pomoc da li je moguce ugraditi u ursus-a c-355 motor od c-360
 
Nazad
Vrh