Ursus

Pozdrav svim forumasima i molim za jedan savet, nasao sam jedan 335 za 2000e ,u zadnjem levom tocku ima lufta kad se traktor cima napred nazad pa me interesuje dali je to neki veliki kvar i koliko kosta da se uradi, isto tako nema termostat kaze da gaje skinuo.Na sta jos da obratim paznju prilikom gledanja traktora! Unapred hvala! :cao:
 
Dodas malo para, i uzmes 355. Em jaci, em se bolje pokazao, i jeftiniji za odrzavanje.
 
Obrati paznju na ulje da nije mutno,da nije neka stublina pukla gledaj kakav je hladnjak,ugrej ga dobro i prati tecnost u hladnjaku to je sto se tice motora,nije trebao vaditi termostat ako je traktor ok.a lezaj na tocku i zubcanik moze da se zameni a verovatno ga samo treba toteci,Moja preporuka ti je ursus c355,to ti je ziva vatra al na ove stvari obrati paznju kod ursusa.
 
Ja sam prosle godine kupio ursusa c360 88god,u perfektnom stanju samo sto je hladnjak bio katastrofa od neke kisaline kojom su ga prali,sace skroz pojedeno i neko je tako terao i pregrejao ga,ulje u motoru je bilo neke cudne boje onako sifkasto to se retko vidja u motoru osim kad ulje dobije vodu.J a ga kupim za male pare jer sam predpostavio da je neka stublina pukla tako je i bilo pukla na prvom cilindru,ja je zamenuo kao i hladnjak i sad imam perfektan traktor koji ima na sebi jos balonke gume barumove original od 88e.
 
Hvala ljudi na savetu! Sto se tice 355 mislim da mi je prevelik jer imam 3h zemlje a glavno zanimanje mi je povrtarstvo. Ore najvise 1h i balira oko 500 bala sena i malo da frezira to ce mu biti najtezi posao kod mene!
 
evo jedan stari ursus uslikan u nemackoj...
91kq5w.jpg

2dc77ft.jpg
 
aleksandar1234 je napisao(la):
Hvala ljudi na savetu! Sto se tice 355 mislim da mi je prevelik jer imam 3h zemlje a glavno zanimanje mi je povrtarstvo. Ore najvise 1h i balira oko 500 bala sena i malo da frezira to ce mu biti najtezi posao kod mene!
ipak ti kupi 355-360.,mnogo bolji i jaci traktor...bices prezadovoljan...pozdrav... :cao: :D
 
drugari a gde nalazite ove seme:haha:voleo bi da imam semu ursus-a c 355....inace ja ratujem s njim ::namigivanje:: salim se..traktor je 77'godiste a prosle godine je prvi put raskolopljen...vrsena mu je generalna ali u punom smislu reci...sve mu je zamenjeno. Inace delove sam nabavljao u Trsteniku. Tamo ima prodavnica Ursus-ovih delova ali su poljski,znam da nisu skart...Medjutim jednom mi se desilo dok je moja sestra ucila da vozi traktor deda malo jace cimnuo menjac i traktor je upao u rikverc... :sta:skinuli smo mu jedan poklopac menjaca sto ide preko samog trupa,pored papucice za kvacilo,mislim u ravni s njom se nalazi...i uklonili smo ,,nepravilnost,,nadam se da me razumete jer slabo pamtim nazive delova...lakse mi je prakticno da odradim nego teorijski da vam objasnim...inace moj 355 niti trosi ulje nit' imam kakvih broblema...doduse propala mi je guma na kiperu na prikolici pa mi trosi ulje iz trupa...ali popravicu to s dedom ::namigivanje:: Nego ako neko m oze da mi posalje linkove ili ako ima seme u kompu ako ga ne mrzi da mi posalje bio bi mu jako zahvalan :ppozdrav: :ppozdrav:
 
R.S.Badza je napisao(la):
drugari a gde nalazite ove seme:haha:voleo bi da imam semu ursus-a c 355....inace ja ratujem s njim ::namigivanje:: salim se..traktor je 77'godiste a prosle godine je prvi put raskolopljen...vrsena mu je generalna ali u punom smislu reci...sve mu je zamenjeno. Inace delove sam nabavljao u Trsteniku. Tamo ima prodavnica Ursus-ovih delova ali su poljski,znam da nisu skart...Medjutim jednom mi se desilo dok je moja sestra ucila da vozi traktor deda malo jace cimnuo menjac i traktor je upao u rikverc... :sta:skinuli smo mu jedan poklopac menjaca sto ide preko samog trupa,pored papucice za kvacilo,mislim u ravni s njom se nalazi...i uklonili smo ,,nepravilnost,,nadam se da me razumete jer slabo pamtim nazive delova...lakse mi je prakticno da odradim nego teorijski da vam objasnim...inace moj 355 niti trosi ulje nit' imam kakvih broblema...doduse propala mi je guma na kiperu na prikolici pa mi trosi ulje iz trupa...ali popravicu to s dedom ::namigivanje:: Nego ako neko m oze da mi posalje linkove ili ako ima seme u kompu ako ga ne mrzi da mi posalje bio bi mu jako zahvalan :ppozdrav: :ppozdrav:
desava se cesto da ursus pomesa brzine,ali to se lako odmesa,na onim srafovima na poklopcu menjaca... :cao:
 
Nazad
Vrh