Ursus

Takav mehanizam imaju sva kamionska sedista, starije generacje, novija su sa vazdusnim jstukom.
 
@srdjan7

Kupi Miralbueno ili Cobo ako ti je Grammer skup i ne sekiraj se. Ja sam posteno platio sediste jer jedino ja vozim taj traktor i ne zalim ni jedan dinar sto sam dao. Sediste imas u Novom Sadu na vise mesta, cak moze da se nadje i ispod 200 evra samo treba malo cunjati.
 
e drugari zvao sam neke tel za sedista...ima od 30-50eu...e sad ,mozda sam dosadan,ali da pitam-na svetlima prednjim sam primetio da oba stoje naopacke,tj ime firme koja ih pravi ZELMOT pise gore i naopako-jel tako treba,ili je to jos u fabrici okrenuto,posto nije dirano? :sta:
 
Kad upališ oboreno svetlo gornja polovina ogledala treba da "sjaji" a donja da je neosvetljena, to je pravilo a ne kako stoje slova na staklu!
 
Svi ti motori od 350 do 360 su S4003 ni nema tu razlike nista . Na 360 je drugaciji prenos na pojedinim brzinama ( mislim da je 2 i 3 brza ).
 
Menjac je isti, procunjaj malo po forumu i komsijskim forumima i videces da nisi u pravu, i ja sam tako mislio, pa sam promenio miljenje.
 
zetor7245 je napisao(la):
Kosijerac nam je obecao slike rijesena hidraulike kod ursusa dizanje nizbrdo, jos cekamo na slike. :ppozdrav:
Riješenje je 30-32l ulja u mjenjaču.
Na zetoru piše, neznam sad dočno, otprilike, 15l u ravnici, 23-25l u brdovitom, 30-32l u jako brdovitom kraju.
 
ima razlike u stelovanju paljenja, i drugaciji ti je obrtni momenat355 17 a 360 19, i c355 ima 48 ks a c360 52ks ne moguce da su isti motori?
 
Nazad
Vrh