Skladištenje zrnaste robe

Ja sam moj stavio sa 19%. vlage,na dva metra sirine i 1.6 metra visine,hladan kao led.
 
Samo pratite temperaturu u sredini mase, ako počne da se greje sama od sebe, treba hitno intervenisati !!!
Postavio sam na prethodnoj strani koliko sa kojom vlagom i temperaturom može da stoji.
 
Ja sam moj stavio sa 19%. vlage,na dva metra sirine i 1.6 metra visine,hladan kao led.
Ja sam stavio sa 19.3 vlage , termometar sa sondom sam ubo u sredinu za sada temperatura 12 prilikom sipanja bilo je 19 , ne mrzi me da pogledam svaki dan , neću čekati proleće sa tom vlagom prodaću ga do marta ( treba ::novac:: )
@ grunt trebalo bi da se održi bez problema .
 
I čak ne mora ni da se ugrije nakon nekog vremena primjetićete samo da pomalo sivi dok ne izbije plijesanj van naročito zato što je sa njive kukuruz donešen već zaražen kojekakvim plijesnima
 
Imate li kupce za taj kukuruz sa 18-19% vlage?On vlagu nece gubiti kada je skladisten u zrnu.Kontrolisite taj kukuruz i vizuelno ne samo temperaturom,ja sam tako naderao pre par godina sa plesnima.Mene su zvali nakupci i svi mi traze prirodno suv DO 17 % vlage, da bi ga stavili u dzakove i slali za Makedoniju.Preko 17% vlage im ne treba...
 
Ista je i ovde situacija do 17% vlage za Kosovo i Makedoniju,ali za jedno mesec dana nece gledati vlagu kakva je,uzimace ga takvog kakav je.
 
Imate li kupce za taj kukuruz sa 18-19% vlage?On vlagu nece gubiti kada je skladisten u zrnu.Kontrolisite taj kukuruz i vizuelno ne samo temperaturom,ja sam tako naderao pre par godina sa plesnima.Mene su zvali nakupci i svi mi traze prirodno suv DO 17 % vlage, da bi ga stavili u dzakove i slali za Makedoniju.Preko 17% vlage im ne treba...
A da li ce spustiti vlagu ako se lopatira?
 
Evo slika jednostavnih a ne tako skupih silosa visine 7 metara precnika 4,5 u svaku celiju stane mislim 12 vagona zrna
fomxi9.jpg
[/IMG]
2mg3xwn.jpg
[/IMG]
 
Informacijja iz prve ruke,kokuruz ovrsen sa 15,6 vlage posle par dana je digao na vlagu na 16.2 i tak je stojalo do pre neki dan ,i odjednom je pocelo grejanje .Rezultat pod hitno ispraznjeno podno skladiste visina je bila od 1,5 m do 2 m .Skladiste je visoko i dobro provetreno.PIsem ovo da bi ostali kontrolisali svoj,sad nije problem odneti ga i predati,a sta kad okuje sneg i led,.Shvatite ovo samo kao dobronamerno upuzorenje.
 
Danas odneo višak soje koju sam ostavio za seme pa sam se malo iznenadio ideji na koji način ljudi čuvaju kukuruz u zrnu, soju ....

fotografija0452.jpg
[/IMG]

I jedan "prazan" silos :haha:, tačnije, ovaj čeka novu robu. Kaže vlasnik da ima kanti za vagon robe u zrnu :osmeh:

fotografija0453.jpg
[/IMG]
 
Gde nabavi tolike kante, svaka čast!
Za manje količine ideja nije loša :ideja:, mada ne treba preterivati u visini da se donja kanta ne raspadne!
 
Nazad
Vrh