Duvan -- opšta tema

pozdrav svima, vidim da ste aktivni, mislim poceo otkup duvana, ja sam jos na zapadu,ne zurim obzirom da moji krecu tek u decembru sa otkupom,ako ga bude, koliko cujem nece biti biti sjajno nesto se oteze sa otkupom virzinije a i ovi moji pomerili za mesec dana i jos moram u Palanku na predaju,kao poslace kamion a mi tamo na prijemu da budemo prisutni, videcemo sta ce ispasti od svega toga, vama zelim najbolju klasu da imate i puno kg a ja cu jos malo da ostanem ovde :ppozdrav:
 
zavrsio sam njivske poslove,i kod kuce sam vec sve sredio ostaje samo da se pakuje duvan,ali nikako da omeksa.Danas je bilo bas velika magla ali su samo nizovi sa strane povukli vlagu,ostaje da se ceka pogodno vreme,nadam se da ce skoro doci.:osmeh:
 
Ja sam spakovao 11 komada za sada. Uvece ga iznesem na travu, padne slana i ujutru ga unesem u toplu prostoriju koja se greje i pokrijem najlonom, da vidis kako omeksa :) Cak sam dve ture prskao vodom ali je malo premokar da sam cekao da se prosusi.Otkup kod Alijanse je prva nedelje decembra!
 
Zasto nemogu da postavim sliku?

---------- Poruka napisana 29-11-11 u 17:28 ---------- Prethodna poruka je 24-11-11 at 17:40 ----------

Kako stojite sa pakovanjem duvana? Kod nas ima magle vec dva dana pa mi radimo punom parom ,duvan je taman kako treba negde je i malo prevlazan ali to ostavljamo da se malo prosusi,spakovali smo negde oko 100 bali do sad.:osmeh:
 
krenulo pakovanje i kod mene,javio mi terenac za otkup oko 15.dec, upakovano 26 bala, bale su u proseku 20-22 kg, nema magle pa slabo povlači vlagu, vence iznosimo napolje da malo ovlaže noću i tako pakujem po 4-5 bala dnevno, nemože se više jer se venci osuše,sad još i vetar zeza, nadam se da ću stići do otkupa da upakujem sve,obzirom da radimo samo nas dvojica:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Drugari ,
ajde mala pomoc . Moje drustvo , nas desetak resili da ne pusimo ove "otrove" iz trafike nego da se trujemo ko ljudi od domaceg a pojma nemamo ni sta ni gde da kupimo. Ajde neki savet , inace sam u Zemunu pa ako moze nesto blize
Hvala unapred
 
@Dusan F
Slicno je razmisljao i moj brat od ujaka pre 5-6 godina. Od tada kupuje duvan direktno od proizvodjaca ili u nekoj prodavnici koja prodaje duvan na kilogram sad nisam siguran. Nisam pusac, pa me diskusija nije zanimala, ali se secam trenutka od kada zavija cigare. Cinjenica je da je neuporedivo jeftinije, a verovatno i bolje jer nema primesa ni hemije nikakve sem cistog duvana. Ako ti se ne javi niko od proizvodjaca sa foruma, mogu da ti se raspitam za logaciju gde brat uzima duvan za sebe....
 
jos malo pa nestalo dosad spakovali negde oko 160-170 bali

6p3rte.jpg
 
Pa valjda stoje kao sto smo ugovorili,rekli bi valjda da ima promene,videcemo u cetvrtak.Koliko je Coka smanjila cene?I kako si prosao,jesi li zadovoljan?
 
@Dusan F
Slicno je razmisljao i moj brat od ujaka pre 5-6 godina. Od tada kupuje duvan direktno od proizvodjaca ili u nekoj prodavnici koja prodaje duvan na kilogram sad nisam siguran. Nisam pusac, pa me diskusija nije zanimala, ali se secam trenutka od kada zavija cigare. Cinjenica je da je neuporedivo jeftinije, a verovatno i bolje jer nema primesa ni hemije nikakve sem cistog duvana. Ako ti se ne javi niko od proizvodjaca sa foruma, mogu da ti se raspitam za logaciju gde brat uzima duvan za sebe....

Izgleda da niko nije voljan pomoci , ako te ne mrzi proveri mi to
hvala

Ps , Moze li se ovo sto visi samleti i pusiti
 
Nazad
Vrh