Duvan -- opšta tema

Ukucaj, Homemade tobacco cutter, i eto ti ideja, pozdrav
 
coka nema para i ko zna kada ce isplatiti... nije to ajd nemaju pa nemaju mada ne razumem da nemaju, nego sto su bezobrazni i odurni pa to je bruka...
 
nemam nikakav kontakt sa sentom pa ako mi neko moze pomoci jer sam cuo da oni jako tesko uzimaju nove proizvodjace:sta:
 
coka nema para i ko zna kada ce isplatiti... nije to ajd nemaju pa nemaju mada ne razumem da nemaju, nego sto su bezobrazni i odurni pa to je bruka...
trebao si moj saša, da vidiš bezobrazluk i pokvarenost ovih iz BAČKE PALANKE, bukvalno nas opljačkali, ostavili nam trećinu duvana i kažu da im dovezemo u Palanku, nemaju oni računa da dođu,sa takvim bezobrazlukom se nisam u životu sretao,ono što je lane u Alijansi bila 1.2. i 3. klasa kod ovih LOPOVA je 3,4, i 5. zapamtite sa DUVANKOPOM,TRGOVINE BOSO ili kako se već nazivaju nikada.
 
nece senta.. ona drzi srem odnosno golubince vecinom i samo se na tom podruciju siri a da je najbolja i najsigurnija firma jeste... sto se tice ovih iz backe palanke neznam kakvi su ali jedan moj kolega koji radi berlej ( jer oni samo berlej rade koliko znam ) je imao ponudu od njih pre nekih mesec dana 1,45 po kili bez klasiranja i da sam doveze do palanke ali ce mu oni platiti prevoz i obecavali su pare odma... neznam kako je sve zavrsilo nisam se cuo sa njim od tada ali provericu pa javljam.
 
Danas i ja napokon predao duvan evo rezultata:
količina 1747 kg.po kj. prosek cene 1.85
sa količinom i klasom zadovoljan samo je problem što je skinuta cena u odnosu na prošlu godinu za 0,20 € pa smo tako ostali kratki za nepunih 500 eurova
daj Bože da se Albertov san ostvari za iduću godinu
 
Sad dosli sa otkupa, katastrofa, niko ali niko nije imao I, jako malo II i sve ostalo III i IV klasa! Ljidi popizdeli!
 
Drugari ,
ajde mala pomoc . Moje drustvo , nas desetak resili da ne pusimo ove "otrove" iz trafike nego da se trujemo ko ljudi od domaceg a pojma nemamo ni sta ni gde da kupimo. Ajde neki savet , inace sam u Zemunu pa ako moze nesto blize
Hvala unapred

evo ovako dusane kod mene u selu vec odavno rezu , obradjuju i prodaju duvan za pusenje.. kila je od 1500 do 2500 din zavisi od kvaliteta pa ako te zanima mogao bi da ti sredim transakciju... :osmeh:
 
Verovatno je to razlog,ali pak mogli bi da napisu ponesto sto mi recimo neznamo:osmeh:

ma znamo sve.. bar ja :) imam dosta poznanika u golubincima i svi rade za jti... nema tu sta da se prica, mnogo korektna firma, sav repromaterijal na vreme, odredjen avans po povrsini i kapacitetu naravno na vreme s tim da ako je neki problem za jos kesa moze dogovor kad treba.. korektan otkup i lepa cena otkupa, sta ces vise? da pozelis. samo politika firme je jti nece u backu ni dole srbiju, samo srem :(
 
Lutajuci po netu,gledajuci razne emisije,vesti ,vidim da nema buducnosti za proizvodjace duvana.Svugde po svetu razne zabrane pusenja,samo u Srbiji ostavilo je pusenje 11% pusaca,od prvog Januara u Madjarskoj ne sme da se pusi ni na ulici,nigde.Sve ovo utice na nas proizvodjace,pre koji dan sam citao da u Japanu obustavljaju proizvodnju duvana,svasta ce tu da bude.Nedaj boze da i kod nas bude tako nesto pa ja sam na...o,nemam puno zemlje ,ne znam od sta cu ziveti.

 
Nazad
Vrh