Duvan -- opšta tema

kao što vidiš malo nas je na forumu što se tiče duvana, neznam kakve tajne tu treba kriti,nas četvoro-petoro koji smo ovde otvoreni za saradnju međusobno se pomažemo, drugi se valjda boje konkurencije ili čega već:osmeh:
 
Imas li neki link da uporedim i da budem siguran da je to orijental Pretrazio sam neke adrese ali nigde nema slike samo opis .
 
pozdrav ljudi,nestižem na forum,berba je kukuruza pa je duvan malo zapostavljen,pala kiša nekidan,što bi se reklo,pa duvan raste :haha::ppozdrav:
 
završeno sa branjem,bio mi terenac i planira otkup oko 15.novembra,valjda će biti:kisa: mada sumnjamo da će više padati, neznam kako pakovati duvan kad ni prave rose nema,čekamo bolje dane,valjda će naići neki oblak
 
vuk,nije bas stopostotno naprimer kad smo trebali prebaciti suv duvan na tavan dzabe sam kvasio toliko je bio suv da uopste nije poprimio nimalo vlage
 
ja radim sa Bačkom Palankom, bio mi terenac i oko 15 novembra počinje otkup,kako će biti videćemo jer sa njima radim prvu godinu
 
Ne mogu da pronadjem podatke o potrebnoj količini vode za berlej, imam ih na kompu ali hoću da vam okačim PDF da sami pročitate preporuke. Ugrubo dodje 25 l/m2 na svakih 10 dana.
E sada ono najzanimljivije! Upravo sam dobio informaciju od žene sa polj. fakulteta i kaže da se duvan u Srbiji radi još 1-2 god. i ćao. Ode sve u Brazil i Argentinu i ne znam ti gde sve još. Jbg jeftina radna snaga, a ti se Srbijo jebi!
Koliko Bačka Palanka plaća berlej?
 
2 eura I klasa pa nadole do 3o centi za petu, dok Alians ima tri klase(tako bilo lane) a što se tiče budućnosti duvana, pa sadio se on i pre japanaca i pre amera, pušićemo mi kao i dosad:haha::veseljak:: a što se radne snage tiče,jeftiniju neće naći,što onda neplaćaju evro po kili,već japanci prešišali viržiniju preko tri evra,nešto tu neštima, al nema veze, možemo mi preći i na banane:ppozdrav: (ma gledam ove naše fudbalere pa se jedim)
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta ne štima, ali sam tako čuo, mada ne bi voleo da se prekine proizvodnja. Taman sam se sada zaleteo i planiram malo da povećam porizvodnju, što ću i učiniti, kupiti neki traktorčić da sam sebi radim, možda uložiti u navodnjavanje i tako. Videćemo šta će biti.
 
svaka čast na ambicijama,samo napred,idemo dok ide jel tako:ppozdrav: vuče,koliko sada sadiš duvana i koju sortu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh