Herbicidi u suncokretu

Moje misljenje je da sa Raftom nece nista postici. Samo bacanje para. Sta god da koristis a nemas mnogo toga da izaberes neces stici do dobrog cilja. Zao mi je ali nakon nicanja suncokreta koji nije otporan na herbicide, primera radi Pulsar, nema leka tom suncokretu osim spartanja i kasnije zagrtanja.
 
Hvala ljudi! Suncokret nije moj, nego od jednog prijatelja, koji se pravio pametan, pa nije hteo da mu ga prskam pre nicanja. Sad me hvata za gusu i davi da se poprska sa necim, da ga ne bi kopao. Ubedjuje me da mora biti neki preparat za sirokolisnate korove, sa kojim sme da se prska. Nisam znao koji je pa sam zato pitao, izgleda da je taj "herbicid" ostra motika, kako sam mu vec i rekao.
 
Danas uzet kletox.Jako sam zadovoljan kako je prošle godine odradio svoj posao.Ja idem sa 1,5l/ha.
 
Na sajtu BASF u vezi pulsara ne pise do kad moze da se prska suncokret? Da li postoji neka gornja granica, da ne bude posle nekih posledica po suncokret? Suncokret sad ima oko 6 listova, a prskao bih tek za nedelju dana...
 
Na sajtu BASF u vezi pulsara ne pise do kad moze da se prska suncokret? Da li postoji neka gornja granica, da ne bude posle nekih posledica po suncokret? Suncokret sad ima oko 6 listova, a prskao bih tek za nedelju dana...
Moze do 5-6 para listova,a to je bez prih kotiledona.Naravno samo odredjeni hibridi mogu koji su u clirfild tehnologiji.
 
To je srđane previše.I sa tri para kompletno razvijenih listova i pri dozi od 1,2l/ha zna da zastane i ošamuti ga samo tako.Ja ne bi radio kada ima više od tri para listova-bez kotiledona.
 
na crno radio sa Terbutilazinom super je uspelo njiva cista od sirokolisnih a danas protiv uskolisnih i sirka KLETOX 1.25 L/Ha
 
Nazad
Vrh