Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
332qjia.jpg


Jedna slika sa setve.
 
Posejano 5 kj Ingenia danas sa 125-130 kg/kj semena i odmah povaljano. Na jednoj njivi je bio predusev kukuruz i tu je išlo oranje, 75 kg/kj MAP-a i dva puta laka drljača. Na drugoj predusev suncokret, 100 kg/kj MAP-a i dva puta tanjirača.
 
Sve se plasim da ce se ove godine sejati psenicu u novembru ili mozda ni tad.Zemlja je ovde ne propustljiva,dugo drzi blato.Deca su pocela oranje,nije idealno ali ide nekako.I da bude lepog vremena trenutna kisa je odlozila setvu za bar 15 dana.
Na malo njiva ce moci sejalica,vecinu ce sejati ciklon.
 
Čisto sumljam da će i biti sjetve.Poorao sam malo je bilo posuvo ali išlo je odlično.Danas kiša odlično legla da se lakše pripremi ali kako prognoza kaže nema neke stabilizacije do 10 novembra.
 
Danas sam uspeo pre ove kise da posejem 1 h psenice tavanuse ns 40s. Kukuruziste orano vestak 3x16 ruski 225 kg po h i predjeno samo jednom lakom drljacom i posejano. Nisam stigao ni posle setve da podrljam niti da povaljam kisa me uhvatila kada sam zavrsavao setvu. Ostalo nesto zrna na povrsini ali nici ce. Jbg iduce njive nadam se da cu bolje pripremiti njive. Verovatno sve zaoravanje tuluzine koja je poprskana secernom vodicom zvanom uniker i bacanje oko 225 kg 3x16 po h.
 
Uspeo danas pre kiše da posejem Ingenio, valjda joj neće štetiti ovoliko kiše što najavljuju :osmeh:.
 
Kupio map 12-52 150kg po hektaru,semenski Balaton,Anapurnu i Ingenio(trazio sam sofru i gaindor,ali nisam mogo naci),resio da posejem sve u tinji da odradim kako treba i na vreme,ali zajebala kisa:D[h=1][/h]
 
Da li ste primetili,nema Dragana 18 da se javi ni živ ni mrtav?Dok mi ovde mlatimo praznu slamu,sečku nismo uključili,on sigurno na njivi uveliko seje pšenicu i posle samo okači par slika, a u pozadini Belorus i njiva posejana.Za dve nedelje novo kačenje,redovi se uveliko vide.

Stigao i naš Dragan da se javi i sve je onako kako sam napisao pre deset dana,pa sad nek se zna ko je mačvanski prorok!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh