Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I tvoji noćajci proriču da ćeš tek 2017 biti opet rekorder:haha:

Teško mi je priznati ali ćeš izgleda biti u pravu.Zato što si mi košija neću se naljutiti na tebe,a trebali bi.Krenulo je sve ove jeseni kako ne valja.Skinuo soju ,blizu 2 t po ha,malo preko troškova.Kupio i razbacao 6-24-12 i došao čovek da potanjira,ja nisam bio na njivi,kad ono izgleda nije baš najbolje uspelo.Kupio semensku robu po 62 dinara,i još nisam posejao a kanda neću ni skoro pored ovakvog vremena.Džačići stoje na špediteru pod čardakom,ako propusti crep,nagrabusio sam i sad još ovaj tvoj komentar,biće da si u pravu.Neće biti piva naleto pred dućanom.Jedino bi mi pomoglo da mi kombajner malo naplati za žetvu ali toga nije bilo od kad je gavran pocrneo_Od čega ću studente školovati?
 
Što da se na mene ljutiš,ja samo prenosim što sam čuo :sta:
U poljoprivredi može sve da utiče a i ne mora,prošle jeseni sam od kako radim najkasnije posejao pšenicu a imao sam na jednoj njivi najjači rod
 
Šalim se ja ali ako se po jutru dan poznaje,neće biti dobro.Sećam se da je moj deda govorio da se nikad pre Miholjdana ne seje žito a ja ću, kako je krenulo, na Mitrovdan.I ode onih mojih željenih 90 metara po ha.Kako ću ženi pred oči,a obećao da je od tih para vodim na more u Grčku.Ovako će samo moći na vikend na baru Zasavicu.
 
Ovako rano se ne secam da smo posejali pšenicu (7. i 8. Oktobar). Za sad to djeluje dobro, ali još je jako rano da se donosi zaključak. Da li ce vremena poslužiti u drugoj polovini oktobra videcemo.
 
Pitanje za #Dragan18,da li to sejes psenicu na psenicu?

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ala svasta pisete u ovoj temi. Psenice ce se tesko ponoviti prinosi od sezone 14/15, da ne ulazim u razloge. Uglavnom 5t/kj nije referentan prinos, a samo prskajte masovno pa cemo imati rezistenciju i u psenici na strobilurine kao i u secernoj repi.
 
Bojceticu "postivam" tudje mišljenje, ali je neozbiljno sad tvrditi kakva ce godina biti. Sta ako bude još bolja za pšenicu ?
 
Treba mi jedan savet.Posejao sam 05.10. 5 jutara ingenia,sojiste,tanjirano,spremano,vestak,valjak na kraju.Imam jos jedan hektar na kojem je bio kukuruz i tu sam pogresio jer nisam orao nego opet tanjiraca. Onda da lepo sredim predjem frezom tako da sam izbacio na povrsinu svu onu komusinu,njiva prekrivena sa njom,doduse usitnjena je prilicno.Sta da radim ,da sejem ili jos necim da predjem,ili da bacim vise semena.Kad zrno padne na komusinu a ne na zemlju kako ce nici i sta ce nici?Inace tu cu sejati Sobred...
 
S obzirom kakvo je vreme sad i kako se prognozira za naredni period ni malo se ne kajem sto sam rano posejao psenicu, na skoro pola povrsina planiranih za setvu. Danas padala ceo dan, i sad samo sipa. A za koji dan smo vec na pola meseca, a kad ce se moci ponovo u njive pitanje je...
 
Treba mi jedan savet.Posejao sam 05.10. 5 jutara ingenia,sojiste,tanjirano,spremano,vestak,valjak na kraju.Imam jos jedan hektar na kojem je bio kukuruz i tu sam pogresio jer nisam orao nego opet tanjiraca. Onda da lepo sredim predjem frezom tako da sam izbacio na povrsinu svu onu komusinu,njiva prekrivena sa njom,doduse usitnjena je prilicno.Sta da radim ,da sejem ili jos necim da predjem,ili da bacim vise semena.Kad zrno padne na komusinu a ne na zemlju kako ce nici i sta ce nici?Inace tu cu sejati Sobred...

Da sam na tvom mestu, prosao bih tanjiracom I posejao. Ipak je to samo jedan ha, nece ti trebati mnogo vremena.
 
S obzirom kakvo je vreme i kakvo se prognozira za naredni period ni malo se ne kajem što nisam posejao pšenicu.Neznam kakva je zemlja kod vas,ali kod nas i na manjoj kiši zemlja hvata pokoricu i usev teško niče.Prošle godine sam nešto sejao pre kiše a nešto posle kiše.Pšenica posejana pre kiše nicala je par meseci i nije sva uspela da nikne-bila je retka.Kiša je toliko nabila zemlju da je više ličelo na beton nego na zemlju.Posle ovolike kiše mislim da bi stanje bilo isto kao i prošle godine.Jeste lepo posejati u optimalnom roku ali iz iskustva govorim da i pšenice sejane početkom novembra mogu jako lepo da rode.Kiša pada pa nije smak sveta,posejaće se,polako tek je 11 oktobar.
 
Mislim da se ne moze sada napraviti pokorica zato sto nocu ima dosta rose, pa omeksa zemlju. Ali mozda I gresim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh