Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posejano u nedelju 10 jutara ns40s, potrošeno oko 1450kg semena. Ova kisa će mu dobro doći da nabubri barem ako ne i da proklija.
 
Da li je neko od vas imao sortu Sofru od Rajfajzena? Sa koliko semena je posejano? Vidim da njihova preporuka je do 220 kg/ha a kazu da uz dobro djubrenje moze se uvecati kolicina semena!
Ako ste imali navedite kolicine djubriva koje ste koristili, da li je sklona poleganju i eto za kraj koji ste prinos imali!!!
Ja sam hteo tu sofru da posejem ali šta vredi kad nije stiglo seme čuo sam za nju da je jako prinosna i da nije sklona poleganju i uz pojačano đubrenje.
 
Lepše je ovako,neka misle da su dva sela,Noćaj i Radenković, menjani za Zemun.

- - - - - - - - - -



Ima još jedan naš član koji je iz Noćaja,on tu i živi blizu centra ali ga nema pred dućanom.Više ja iz SM budem nego on.Kažu da ima opasnu ženu pa ga ne pušta iz kuće,samo do njive i nazad.Nisam ga godinama video pred dućanom.Mislim da se zove s.dragan 67 a možda i grešim?Stariji sam čovek,ne pamtim dobro!


Aco kako si učestao sa dućanom očekujemo izdavanje brošure '' Uticaj Berića dućana na razvoj poljoprivrede u Noćaju''
 
Ja ne znam kada ste vi zavrsili setvu? Kod nas kise da to nije normalno. Ja poseo oko 10ha, to sve po vlaznom. Ovi ostali nsu ni poceli.
 
Prosle godine se nije zurilo,narod kaze cemu zurba,kisa,kisa,kisa i sejalo se na misice u novembru.Epilog je rod od 2 do 4 tone po hektaru.
Najlepse sejanje psenice je izmedju 10 i 20 oktobra.
 
Kod mene stariji kazu:"Ti mene u blato, ja tebe u zlato.". I kazu moze zito da se seje do Arandjelovdana.
S tim da kada su oni sejali psenicu bilo im je dosta tri tone na hektar, da imaju za brasno i po neki dzak za prodaju. Nafta bila bagatela, malo djubriva, zita se nisu prskala...

Ali, vremena su se promenila...
 
Presudan faktor za setvu svih kultura stanje zemljista tj mokro,suvo,nabijeno,rastresito itd vise gledam da to bude sto bolje nego sam rok to jest datum setve,naravno da treba i neke optimalne uslove ispostovati!
 
Sad se ne možemo nadati da ce ići bolji uslovi za setvu, a naročito ako padne tolika kiša za vikend. Nećemo se ni okrenuti, a pola oktobra ce već biti za nama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh