ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Nedeljko, kod vas je Malidza bio pre nas. Rekao je da ste bili zainteresovani za predvanje:ppozdrav:
 
Gotov ogled :
Levo ZP 427 od 50 semena niklo 48 ostala dva nabubrila očigledno kasne.
Desno ZP 560 od 50 semena niklo 49 ono jedno takođe nabubrilo i kasni.



jaayxj.jpg
 
Imam u ponudu seme 600 i 606 po 4500din sj i 427 i 560 4100din sj,doradni centar pozarevac i srbobran....

Ima li neko iskustva sa tim doradnim centrima ,da znam dal da kupujem seme ili trazim drugog prodavca :D:ppozdrav:
 
Narucio sam ZP560 da posejem.e sad na koji razmak da ga sejem ako ce mi 2/3 biti za branje u klipu ? :sta:
Hvala,narucio sam ga samo zato sto ne znam kad cu moci da ga posejem a on je fao 500
Po njihovom katalogu preporuka je oko 70-75000 semena / ha
 
Ove godine napokon došli ZP hibridi i na naše tržište!

U ponudi je 6 hibrida:ZP 341, ZP 427, ZP Dalmac, ZP 488, ZP Topola, ZP 560

Uzet ćemo 3 hibrida ove godine za probu da vidimo kako će se pokazati na našim zemljama, FAO grupe 400 i 500, berba u klipu.

ZP 427
ZP 560
ZP Topola

Nadam se da će da budu dobri nakon što sam pročitao vaše komentare na zadnjih 50-ak strana :osmeh:
 
Kako nije mladji hibrid,novija genetika i prinosniji,jedino ne znam kakav je na losijoj agrotehnici. Za 434 znam da je zivotinja,nije rekorder ali je zicer i ne masi. Probaj na istoj njivi bar 1 SJ jednog da uporedis sa drugim.
 
ZP 427 nimalo ne liči na ZP 434,jedino što su ista fao grupa.ZP 427 raste visoko i ima veliki,debeo klip-podseća na fao 600 jedino što otpušta vlagu brže.Kod mene mnogo bolji ZP 427.Mi imamo veliki problem sa crvenilom kukuruza a oba ova hibrida su baš pocrvenela skoro 50%.ZP 606 je minimalno pocrveneo,možda 5-10% zato ove godine uglavnom njega sejem.
 
Slika semenskog 427 za jednog kolegu. Iz price kaze da bi sejao taj hibrid ali je gledao deklaraciju i SJ je teska 6-6.5kg,reko to onda unutra nije 427.
zp.jpg
 
Nazad
Vrh