ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
666 nisam sejao, ali 606 jesam i mogu reci da je ekstra.
 
Kakvi su 606 i 666 sto se tice kombajniranja u zrnu. I 427 kako se pokazao za kombajniranje. Nemam mnogo prostora ni cardaka pa cu u zrnu morati skoro sve da odradim ove godine
 
606 i 666 su hibridi duze vegetacije i uglavnom se beru u klipu. U jesen sporo otpustaju vlagu pa su troskovi susenja veliki. 427 je hibrid namenjen za skidanje u zrnu i spada u novije hibride ZP instituta. On je naslednik hibrida 434. U ogledima se ove godine dobro pokazao.
 
Može i 606 da se skida u zrnu.2013 godine sam skinuo 2 k.j sa vlagom od 17.5% krajem Oktobra.Zrno sa izuzetnim hektolitrom.Težak kao Trepča.
 
Ki što reče deran, potpuno se slažem snjega i njegovu konstataciju.

- - - - - - - - - -

Prva tura ogleda.

Prva slika zp 427 od 50 semenki 48 niklo, jedan truo i jedan kasni (verovatno lošija energija, vidi se na 5 slici).
Druga slika zp 606 od 50 semenki svi nikli ( tako se potrefilo mada u deklaraciji piše 97% klijavost).
Treća slika zp 560 od 50 semenki 47 niklo, dva kasne (opet verovatno energija) i 1 truo.

I normalno ništa bez pomagača Mihajla:osmeh:.
 
Danas bio na seminaru ZP i kaže promoter da su im ove godine sjemena preko 95% klijavosti.Navodno jer je iz njihovog doradnog centra.Do sad sam sijao 560 i 606 za skidanje u klipu dok 555 nije bilo u prodaji.Ove god ako bude sjetve sijaću i 427 a možda i nešta iz grupe 300.Zamjerka je što neće imati tretiranog sjemena.
 
Derane ajd ti za svaki slucaj spremi 160 semenki hibrida po tvom izboru. Besposlen pop....pa bih ja da probam ono mikrogranulisano djubrivo iz Elixira kako utice na pocetni rast i klijanje semena,kontejnere imam,djubrivo takodje a ni dobre volje mi ne manjka,samo jos 160 semenki da nadjem. :osmeh:
 
ZP dobri hibridi i dobro nicanje,ali seme mnogo poskupelo.Prošle godine smo za istu cenu kao sad dobijali tretirano seme.Neznam šta je razlog da semenski kukuruz poskupi a merkatilni toliko pojevtini.
 
Sta mislite o kombinaciji 600 i 606? planirao sam ih izkombinovati i razmisljam da li da ubacim kao treci 677 ili 666?
 
Ako je za branje beracem 600 najbrze otpusta vlagu i najvise ce se kruniti pri branju ,ako je za vrsu kombajnom onda moze.
 
I 666 je jako dobar samo mu fali još malo više lisne mase i stable da bi bio bolji od 606, ipak je to fao grupa 600, 666 kad bi imao stablu kao 606 bio bi prinosniji.
 
Meni se prosle godine najbolje pokazao kukruz u jednoj njivi gde su bile izmesane 6-7 sorte,imao je i hektolitar i krupan klip i bio je bas bolji od ostalih njiva,e zato bi iskombinmovao 2 ili 3 hibrida
 
Danas otišao u jednu prodavnicu u Somboru gde je najeftinije seme. Dobijaju ga iz Farm komerc Čantavir.I ZP 560 je blago rečeno užas,vreća ima 7 kg,a frakcija 6,5-8mm.Zrno ne liči ni na ništa, doradni centar Srbobran.Ne mogu da verujem da sebi to dozvoljavaju da pakuju takvo seme.Jako loša reklama
 
Poslednja izmena:
Kupio 427 Backa Topola pise dal je to doradni centar ne znam ali dyak PUN do vrha i tezak po deklaraciji 11.70kg! Kaze mi ovaj gde sam kupio da im je to najtezi hibrid od 25000 zrna od svih koje ima na stanju
 
Ove godine kao i u predhodnim sejemo ZP hibride,dobro su se pokazali.Sejalismo prošle godine 427 i 555 ,a ove sejemo 427 i 606 a ubacićemo i 560.
 
Nazad
Vrh