ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Ove godine, kao i prošle zp šije sve domaće semenare samo tako. Kada bi se još malko potrudili i unapredili, bilo bi odlično.
 
Od naših članova videosam Branka i Rašu 02, posećenost dobra a od novih hibrida koji su mise dopali par sam uslikao a kasnije ću ih postaviti.
 
Postavljam slike nekih novih ZP hibrida, koji naizgled obećavaju. Naravno vreme će pokazati svoje.
fotografija0627.jpg

fotografija0635.jpg


A tu su i neki provereni ZP hibridi:
fotografija0628.jpg

fotografija0630.jpg

fotografija0634.jpg


Mene su posebno zanimali ULTRA hibridi zbog mogućnosti korišćenja herbicida Fokus ULTRA u zaštiti od uskolisnih korova. Na taj način je moguće tretiranje kukuruza protiv istih u dva-tri puta a bez posledica po sam kukuruz.
fotografija0633.jpg

fotografija0632.jpg
 
341 sto smo dobijali posle poplava .Nemoze se vise kuvati .Postaje tvrd. A 196 I 209 su jos tvrdji ali je to malo, sitno ,kratko ,plitko zrno ,skoro pa nikakvo.Nisam njega slikao .
11ae6qh.jpg
 
Sejem rane hibride iz razloga berbe u klipu i posle usluga skinem moje pa onda usluuge,godinama sam sejao 434 i bio prezadovoljan ove god sam probao 427 i pokazao se bolje od 434 odlican je cista petica,do godine će biti dominantnijii hibrid.
 
Prosle godine smo imali "problem" sa 434... Nije bas ni prinos bio za ponos (no, ni godina nije bila kao ova), ali je jako neotporan na bolesti.
 
Kod mene se na 434 otvara komusina klipovi izgledaju extra mada cemo videti sta kombajn kaze jer ove godine jako lose nicanje je bilo oko 70% pa je sklop losiji!
 
Tomo pa kad s ti sejao kukuruz?? Kod mene uveliko obran 434? Ja sam pocetkom aprila mislim da je bio 3 april...Mada je tek nikao 23aprila ali opet za berbu u klipu idealka!
 
Nazad
Vrh