ZMAJ kombajni

11 mm je za jecam dobro ali za zito je krupno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam na Deutzu koristio donje sito 11mm, a gornje sito kad otvorim onda bude prljavo. Kad zatvorim gornje onda dosta ide na povrat a ide i napolje, ali bude cisto. Sad sam stavio donje 8mm, a gornje sito otvorim vise, i bude cisto i nema prosipa preko gornjeg sita..
 
Hitno mi je potrebno zvono za zmaj 135? Jel zna neko gde ima novo ili polovno? Najbolje bi bilo da je tu okolina Kovin, Pancevo, Smederevo

 
Ja sam na Deutzu koristio donje sito 11mm, a gornje sito kad otvorim onda bude prljavo. Kad zatvorim gornje onda dosta ide na povrat a ide i napolje, ali bude cisto. Sad sam stavio donje 8mm, a gornje sito otvorim vise, i bude cisto i nema prosipa preko gornjeg sita..
ali osetno smanji kapacitet, ako ima neki procenat pleve vise niko to ne gleda niti bilo sta odbija
 
Људи дали је решење подизање резервоара на 142ци што се тиче паљења једна ац пумпа на 12в ми цркла другу је мучила маса итд....Занима ме дали је подизање резервоара горе трајно решење????
 
Imas problem prvog paljenja ujutro ili ovako u toku dana ?.Ako je ovo prvo verovatno bi resio,ja imam problem sa prvim paljenjem ujutru,uvek moram odviti onaj mali sraf na pvp pumpi sa 8 kljucem i desetak drukanja ac pumpe je dovoljno da izbaci vazduh,posle u toku dana pali na pola zuba nebitno od temp. i nebitno ako ga i ostavim satima da stoji.
 
Meni se odjednom pojavio taj problem, ujutro upalim on odma krepa, stavim nepovratni ventil na crijevo od rezervara do AC pumpe bio 2 dana mir, pa opet isto,negdi je povlačio zrak ali nigdje nije bilo masno da curi,kad mi je dopizdilo svako jutro odzračivat onda sam promijenio komplet crijeva i filtere komplet s kućištima, jedan filter od gore sam prebacio dole na rezervar, da ide čisto gorivo kroz nepovratni ventil, evo vec 10 dana mir
 
Напротив са оригиналном имам проблем ујутру мука!Луфтирање итд у у току рада трокирања гашења итд...(цеви црева нова све задихтовано као пушка)Ставим ац 12 в ради два дана перфектно ујутру прво паљење на зуб,у току дана врућ угасиш га упали на зуб ради перфектно....и некако дали ослаби или шта не знам она ради али не гура...Не бих пуно да полемишем знам да има људи који су стављали резервоаре горе јебеш сипање нафте итд дали у том случају он штепа....
 
Drugari treba mi pomoc. Bratu mom treba motor za ZMAJ 142. Bilo s46(valjda taj), ili meckin. Ako znate nekoga da prodaje u dobrom stanju, bio bih zahvalan.
 
Ja sam na Deutzu koristio donje sito 11mm, a gornje sito kad otvorim onda bude prljavo. Kad zatvorim gornje onda dosta ide na povrat a ide i napolje, ali bude cisto. Sad sam stavio donje 8mm, a gornje sito otvorim vise, i bude cisto i nema prosipa preko gornjeg sita..
Isto idem 8 u psenici.
Hoce da zeza povratna masa, mali su kutlovi na Zmaju a i bude do sorte verovatno najvise kad ima mnogo pleve. Meni se svidja bas bude cisto kao selektovano


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Што се тиче уграђивања вентилатора у комарник 142 ке...дали у том случају нема метлања преко дана?И на коју страну га уградити?
 
Ja svakih 2-3 godine skinem hladnjak dole i operem ga dobro puromatom, temperatura u zetvi na 35 spoljne 70-80 nikad preko. Jeste malo veci posao ali ne razmisljam, izadje iz njega prljavstine haos
 
Nazad
Vrh