ZMAJ kombajni

Nerviralo me sto malo kaplje ulje na ovim semering i reko hajde da ga zamenim...da sam znao koliki je posao nastavilo bi da kaplje i dalje. E sada jedino sto me jedi jeste sto sam uzeo semering nekog nepoznatog proizvodjaca...a valjda ce trajati.

 
To i nije toliko bitno koliko je bitan semering na zvonu.Kod mene se desilo da je taj semering ciknuo i ulje lepo zamastilo novu lamelu.
 
Mene je toliko prcala leva strana da već nisam znao od kog proizvođača da stavim semering. Na kraju sam stavio dva uža semeringa umesto jednog širokog i bilo je dobro jedno vreme ali opet je počeo da masti. E sad sam šiznuo i skratio opruge na semerinzima, odmastio te lamele i ploče i osetno bolje koči. Kad mu tutnem nove lamele ima da podigne zadnjicu kad nagazim kočnicu! :)
 
Bar si i kocnice pregledao
E kada samo vec kod kocnica one dve lamele (ili kako se vec zovu) su 13 mm debljine. Ocistio sam ih i odmastio,kuglice u onim plocama mi isto izgledaju dobro. Kako da nastelujem sada kocnice? On je kocio solidno i pre ovoga,ali mislim da bi dodatno podesavanje bilo potrebno.

QUOTE="sinisa1979, post: 1539169, member: 4233"]
Mene je toliko prcala leva strana da već nisam znao od kog proizvođača da stavim semering. Na kraju sam stavio dva uža semeringa umesto jednog širokog i bilo je dobro jedno vreme ali opet je počeo da masti. E sad sam šiznuo i skratio opruge na semerinzima, odmastio te lamele i ploče i osetno bolje koči. Kad mu tutnem nove lamele ima da podigne zadnjicu kad nagazim kočnicu! :)
[/QUOTE]

Inis Nis po meni najkvalitetniji smerinzi.
 
Onu navrtku 27mm zateži toliko da maksimalno smanjiš luft-zazor između ploča i lamela kočionih ali toliko da ne kače jedna o drugu. Što je manji luft s tim je tvrđa i viša pedala a i bolje koči.
Da nije pretegnuto možeš proveriti okretanjem poluosovine rukom. Navrtku 27 zakontriraj sa 17-kom navrtkom ali ne jako. Toliko da možeš na njivi odvrnuti kleštima ako ne budeš imao 27 ključ pri ruci i naravno ako bude potrebno.
Jeste Inis dobar ali je nešto u pitanju sa ovom mojom levom poluosovinom (sumLJam na gremline) pa me malčak tovari. Sad sam probao sa skraćenjem opruga a sledeće je dva Inisa. Sad su Ktt. I da, zaboravio sam reći da sam fiknuo dva kanala sa brusilicom na ploči tako da ulje ima gde da iziđe pre nego što stigne do kočnice.
 
Nasao sam posle u prirucniku to za stelovanje kocnica. Kaze steci do kraja da ne mozes rukom okretati zatim odpustiti 2,5 kruga i to je to.
Ja danas samo sto sam sastavio obe strane,zove drugar gde sam uzimao delove kaze stigli Inis semerinzi...sada je gotovo valjda ce trajati. Inace koliko ulja ide u menjac,8l?
 
И ја сам мењао клавијатуру али сам секао целом дужином тј дужину колико хватају прсти и ширине 15ак цм јер је осовина толико запекла да је срасла са оним ушкама све сам морао да исечем....Када сам све вратио ново комплет на том месту које сам секао тих 4-5 прстију морао сам мало брусилицом да их скинем у тој зони(прсте) где нај више изађу сад иде руком лако без проблема.
 
И још нешто предпостављам да је неко од вас стављао АЦ пумпу од 12в на комбајн 142,дали сте остављали стару ац пумпу или сте је скидали?Набавио сам неку пише на њој УСА Американ преде као мачка....
 
Kada sam ih menjao 2011 plaćene 220 e komplet sa šrafovima i maticama kod Arežine u Molu, Nemačke kovane šine.Potrošile su se minimalno za svo vreme koliko je Zmaj bio kod nas.
 
Ja sam kupio i za prosli i za ovaj kombajn kod covjeka iz Bg, radi u nekoj firmi da li se zove Zmaj firma, nemam pojma. 8 sina 103cm duzina, 200€ placeno..
 
Vidi sa kolegom cvejkom, ja bih kupio od njega, samo da se ranije javio, jos su moji išli na vašar u Rumu. Inače uzeo je kod Šijakovica u Zr.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh