ZMAJ kombajni

Ja reko ono malo nazubljeno što izlazi iz reduktora posle poluosovine,meni se pojeli ti nutovi pa kupio kod ozoraka ceo reduktor 150 evr,a to mala osovina 45 evra na buvljosu.
 
Pa u stvari da đunta je zglob, (a i to mi otišlo) ali meni nekako ostalo da je taj ceo sklop đunta, poluosovina+spojnica.... Sve u svemu naručio sam novu poluosovinu, naručiću i naglavke (spojnice) a bogumi koliko vidim mogu i onu kratku poluosovinu iz reduktora. Trenutno sam se skrpio navarivanjem nutova i manuelnom obradom sas brusilicom.
 
Kratku iz reduktora? Dobar je. Bio. Hugo je malo (valjda) normalniji sa cenama.... nzm nisam imao čast kupovati.... samo sam čuo. Ali zato brat Mišković juče u B.T. na vašaru jedini sa uopšte ikakvom poluosovinom (koincidentom baš desna ali polovnjača) tražio 60e. Ništa mu nisam nudio... Osam 'iljade nova, pa da je hebem valjda će ta ići kad ide ova moja navarena! Ako ne, onda od leve pravim desnu. :)
 
Da za kratku iz reduktora.Pojedu se nutovi, okrene se u flanšni i moš da se slikaš sa pogonom.Imao sam čast da kupujem kod njega a reduktor točka ipak nisam već sam ga rešio na drugom mestu u Vajski.
 
Meni se čini da razlike nema ili Siniša nije dobro objasnio šta je tačno u pitanju ili mi nismo skontali kako treba.Poluosovine nisu iste, jedna je duža a druga kraća.
 
Remontujem kočnice na svom Zmaju 142, kupio sam ga pred dvije godine od čovjeka koji je imao zemljišta u ravnici , pa izgleda nije ni koristio kočnice jer u sistemu ni nema kočionog ulja. Cilindri kočnica su potpuno zahrđali, neupotrebljivi su. Ostavio bih originalne kočnice da mi služe kao parkirne, a za radne bih stavio automobilske disk kočnice . Na poklopcu kočnice po katalogu ide filc kao zaštita od nečistoča, pa me interesuje da li je tko stavljao obični gumeni semering umjesto filca.
 
Remontujem kočnice na svom Zmaju 142, kupio sam ga pred dvije godine od čovjeka koji je imao zemljišta u ravnici , pa izgleda nije ni koristio kočnice jer u sistemu ni nema kočionog ulja. Cilindri kočnica su potpuno zahrđali, neupotrebljivi su. Ostavio bih originalne kočnice da mi služe kao parkirne, a za radne bih stavio automobilske disk kočnice . Na poklopcu kočnice po katalogu ide filc kao zaštita od nečistoča, pa me interesuje da li je tko stavljao obični gumeni semering umjesto filca.
Da kolega ja sam to radio na svom zmaju i trajali su ti semeninzi 4-5 god sigurno posle sam menjao jer je jedan ne znam kako bese pokikado... napravi lepo te kocnice ja sam sve izmenio novo i gornje cilindre i donje male uzeo sam original zastavine ovde u KG u i to funkcionise super bez problema bez ikakvih prepravki. Mene je naprimer zezao korektor kocenja nisam mogao dobiti pedalu izbacio ga i koci zakiva.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Hvala na odgovoru, u subotu mi dolazi brat da da procjenu stanja, on je na svojem Zmaju 141 stavio disk kočnice od PZa i dobro mu rade. Ja sam danas nabavio diskove i čeljusti od audija za 100 kuna ili ti 1600 dinara. Do sad sam "kočio" preko parkirne kočnice koja realno nije nešto ni kočila jer su lamele i onaj mehanizam u kočnicama bili zamazani od masti, očito previše podmazujem kombajn . Imam jutro i pol kukuruza posijanog pod jednim brdom, a parcele su takve da je sa gornje strane put viši za otprilike 1 metar tako da bez dobrih kočnica tu nemam šta tražiti kod okretanja.
 
Ja sam pogrešno objasnio.... čini mi se. Izvinjavamo se, mlogo se izvinjavamo! Jbg, kad na brzinu bacim pogled šta ima novo, napišem, odgovorim i teraj dalje sa poslom....
Otišla mi je desna poluosovina, sa njom i spojnica-naglavak a smeši mi se i zamena kratke osovine iz reduktora. Te osovine u reduktorima su iste.
 
Na Zmaj 142,grlo,levo kuciste lezaja pogonske-gornje osovine,jel zna neko moze li se to kuciste pricvrstiti srafovima ?,fabricki je sa onim zakivcima kao.Staro mi je puklo zbog loseg lanca koji je izgubio korak,otisli i lancanici i lezajevi,sve menjam ali nzm sta i kako sa ovim kucistem.Plasim se da mozda ne pokida srafove,a nemam mogucnost da stavim zakivke,nzm ni kako...na hladno nema sanse,jedino da se greju valjda,a nemam autogeno.
 
Može. Vijak sa upuštanom glavom sa imbus prihvatom ključa. Mislim da je to pravi naziv.
-----------------------------
Preduhitrio me kolega.
 
Gledao sam na drugi kombajn,ima tu mesta i za obican sraf,nema veze ako viri 3-4mm van rupe.No svejedno ipak cu videti sutra ako mogu da nadjem te sa upustenom imbus glavom,ionako moram kupiti jos neke stvari.Hvala na brzim odgovorima :).
 
Na Zmaj 142,grlo,levo kuciste lezaja pogonske-gornje osovine,jel zna neko moze li se to kuciste pricvrstiti srafovima ?,fabricki je sa onim zakivcima kao.Staro mi je puklo zbog loseg lanca koji je izgubio korak,otisli i lancanici i lezajevi,sve menjam ali nzm sta i kako sa ovim kucistem.Plasim se da mozda ne pokida srafove,a nemam mogucnost da stavim zakivke,nzm ni kako...na hladno nema sanse,jedino da se greju valjda,a nemam autogeno.
Kad menjas i lancanike trebao si staviti i osovinu novu i to jacu od 143, lezaj stelujuci zatvoreni, jedno lepo vreme neces zavirivati tu.
 
Nisam znao da moze od 143-ke,pretpostavljam da moraju i drugi lancanici ,ali sad kad sam uzeo ove nove nek ide ovako.Malo ja radim sa njim godisnje :),samo meni sto ovrsim i to je to.Sad je sem te osovine sve ostalo novo u grlu,trebalo bi biti ok neko vreme.
 
Pa da, samo su siri u precniku za tu osovinu, broj zuba je isti, i lezajevi idu drugi. Ja sam to isto sve promenuo pa sam stavio ojacanu osovinu kad je vec bila prilika, samo je desno kuciste ostalo staro pa sam njega morao prosiriti na licu mesta zbog jace osovine.
 
Ako ne radi puno onda nema potrebe za debljom osovinom. Pogotovo ako nema secku na kukuruznom hederu (jos bolje ako nema heder).
Arkadije, mozes iskoristiti ovo sto si kupio, ukoliko vec ne mozes zameniti lancanike za druge. Lancanike razbusi na strugu prema novoj osovini na vecu meru, a njihove kajle prilagodi novoj visini. I (ili) jos jedna losija varijanta: strugar neka ostruze osovinu na mestu gde prolaze i gde se postavljaju lancanici (skoro u svu duz osovine bi morao, osim na mesta lezaja....) na manju meru. Ali to nemoj raditi. Lezaj bar jedan neka bude podesiv, mada pozeljno je oba, a jos bolje ako stavis dvoredni podesivi na levu a jednoredni podesivi na desnu.
 
Nazad
Vrh