ZMAJ kombajni

Donji deo komarnika zatvori,komšija je sa najlonom zatvorio,ja sam namazao sa tovatnom mašću i pustio da se zaprlja i od tad ga neperem već četiri godine sigurno,i hladnjak ceo dan bude ko suza...samo po potrebi omlatim krpom gornji deo ...
 
Nema potrebe za limom,nemoj ga cistiti i sam se zapusi,cisti samo gornji deo onaj koji se skida,tako ja radim,ili bas ako hoces zamazi mascom,uljem u tankom sloju i to ima da zablindira kroz pola sata vrsidbe.Jos jedna prednost da se ne zapusi hladnjak je krupno sace hladnjaka,na jedan kombajn imam hladnjak sa sitnim sacem,na drugog sa krupnim,veliku prednost daje krupnijem sacu,ujutru kad izduvavam ni nema mnogo prljavstine a uopste ne cistim komarnik kroz ceo dan rada,nemam sta da idem kod motora uopste jer temp. ne prelazi 75-80,plus ujutru izduvas ga za minut,dok hladnjak sa sitnim sacem nikad izduvati,prasine kao u filmu lol.E sad,naravno da on hladi bolje dok je cist,to stoji naravno,ali dzaba mi to kad ja moram onda u toku dana cistiti komarnik da bi izgurao ceo dan a da ne dize temp,tako je na Zmaju ...na nekim zapadnim kombajnima koji imaju aktivno ciscenje,moze biti nzm kolko sitno sace i nece biti problema.
 
Sumadinac, ja sam taj donji deo posprico sa uljanom bojom, odmah na boju stavio novinski papir i ponovo presprico farbu. Kad se osusilo izgleda kao da je zatvoreno limom.
 
Nema potrebe za limom,nemoj ga cistiti i sam se zapusi,cisti samo gornji deo onaj koji se skida,tako ja radim,ili bas ako hoces zamazi mascom,uljem u tankom sloju i to ima da zablindira kroz pola sata vrsidbe.Jos jedna prednost da se ne zapusi hladnjak je krupno sace hladnjaka,na jedan kombajn imam hladnjak sa sitnim sacem,na drugog sa krupnim,veliku prednost daje krupnijem sacu,ujutru kad izduvavam ni nema mnogo prljavstine a uopste ne cistim komarnik kroz ceo dan rada,nemam sta da idem kod motora uopste jer temp. ne prelazi 75-80,plus ujutru izduvas ga za minut,dok hladnjak sa sitnim sacem nikad izduvati,prasine kao u filmu lol.E sad,naravno da on hladi bolje dok je cist,to stoji naravno,ali dzaba mi to kad ja moram onda u toku dana cistiti komarnik da bi izgurao ceo dan a da ne dize temp,tako je na Zmaju ...na nekim zapadnim kombajnima koji imaju aktivno ciscenje,moze biti nzm kolko sitno sace i nece biti problema.
I sace mi je na hladnjaku polose moram kupiti drugi ne znam da li polovan ili nov i to cu za iducu god tako da uradim sve kao sto kazete... sto ne stavise na njemu aktivo ciscenje de im je bio mozak ja sam imao Class Consul samo cistnem komarnik svaki dan malo spolja hladnjak i ne otvaram

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Čuo sam za jedan '94. godište. Pitaću,pa ću ti javiti. Kukurzni adapter nema,a mislim da ni pre ovog vlasnika nije radio kukuruz.
 
Kolege moje sezona uspesno zavrsena od kvara ventilatorski kaisevi samo hvala bogu... nesto sam juce razmisljao od cega bi mogla da se ugradi lamela na 142 sa oprugama neka znam da na malog zmaja moze od mercedesa 124 e ili BMW 136 konja sa sirokim nutom ali ovde ne moze jer obim lamele nije isti

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
pozdrav

Kolege moje sezona uspesno zavrsena od kvara ventilatorski kaisevi samo hvala bogu... nesto sam juce razmisljao od cega bi mogla da se ugradi lamela na 142 sa oprugama neka znam da na malog zmaja moze od mercedesa 124 e ili BMW 136 konja sa sirokim nutom ali ovde ne moze jer obim lamele nije isti

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
potrebna mi je knjiga ili upustvo za stelovanje zmaja 135

- - - - - - - - - -

potrebna mi je knjiga ili uputstvo za ztelovanje zmaja 135
 
Kolege moje sezona uspesno zavrsena od kvara ventilatorski kaisevi samo hvala bogu... nesto sam juce razmisljao od cega bi mogla da se ugradi lamela na 142 sa oprugama neka znam da na malog zmaja moze od mercedesa 124 e ili BMW 136 konja sa sirokim nutom ali ovde ne moze jer obim lamele nije isti

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
Na malog Zmaja (132) pase od w123 a ne od w124. 123 ima krupne nutove a 124 sitne nutove. Gledali ja i drug pe 20 dana. Odes na neki auto otpad i nacices sigurno od cega pase.
 
Nazad
Vrh