ZMAJ kombajni

Kad spominjete lamele na 142-ki ,dal neko zna koji je problem sa istom,ili mozda nesto drugo ,kad krecem iz mesta,bilo napred ili u rikverc,poprilicno mi cima kombajn,tj trza ,trza toliko da vitlo hedera skace,pokidace mi kaiseve pogonske.Sad cu ga rasklapati pred zetvu suncokreta da to resimo,ali eto bilo bi lepo kad bi znao sta da ocekujem,jel krivo lamela postavljena ,nastelovana ,ili nesto drugo moze biti u pitanju ?.
 
Kod mene je jednom prilikom otišao onaj mali ležaj dal beše 6203 koji stoji u zvonu a u koji ulazi spojnička.Kombajn je toliko skakao da mi je pokidao cug koji drži zvono a zamalo i menjač da otpadne.Obična glupost koja je napravila haos.
 
Kada pukne sraf na zadnjem nosacu menjaca onda valjda trza samo u rikverc kad se ide.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Hvala vam svima na brzim odgovorima,provericu sve,pocev od menjaca,mada mislim da su srafovi svi dobri i na svom mestu,samo da ne bude gore kod zvona problem,bas mi se ne skida ta gvozdjusina :p.Iako ne mazem puno onu mazalicu na zvonu,izbija mi mast izmedju zvona i motora,nzm jel to znaci nesto ,nadam se nista,tj mozda jos manje da mazem :p.
 
Hvala vam svima na brzim odgovorima,provericu sve,pocev od menjaca,mada mislim da su srafovi svi dobri i na svom mestu,samo da ne bude gore kod zvona problem,bas mi se ne skida ta gvozdjusina :p.Iako ne mazem puno onu mazalicu na zvonu,izbija mi mast izmedju zvona i motora,nzm jel to znaci nesto ,nadam se nista,tj mozda jos manje da mazem :p.
Meni je tako trzao kad krecem i napred i nazad u prosloj sezoni i posle toga mi je otkinulo nitne na lameli proradila na nitnama sjebalo rupe i otkide nitne i cao stavio novu i ko secer pipci ako nisu isto nastelovani ravnomerno i trece gore na motoru isto ako je sjebano na zvonu oce da zeza tako

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
izbija mi mast izmedju zvona i motora.
Mast između zvona i motora? Onda ti je semering radilice aj zdravo pa izbija ulje. Ali ako je ipak mast.... onda si ga dooobro napunio.... tačnije prepunio. Na tu mazalicu zaboravi, kao i na one dole na zvonu menjača. Podmaži svake druge godine i ne puno. Preterano podmazivanje može da podmaže korpu i lamelu pa i zbog toga hoće da trza kombajn.
 
Ma jok ,bas mast je u pitanju,verovatno preterao...a dole ipak ne verujem da je do masti,tamo sam slabije podmazivao bas iz tog razloga,no opet ,videcemo kad ga otvorim.
 
Kolege koju mast za podmazivanje preporucujete za kombajn zmaj? mi smo do sada za nasu mehanizaciju koristili Famovu 2, a sad kad gledam katalog za kombajn oni preporucuju neku mast KLM 3 pa sam pretpostavio da je njen pandan Fam for 3. Svaki savet je dobrodosao,

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Kolege koju mast za podmazivanje preporucujete za kombajn zmaj? mi smo do sada za nasu mehanizaciju koristili Famovu 2, a sad kad gledam katalog za kombajn oni preporucuju neku mast KLM 3 pa sam pretpostavio da je njen pandan Fam for 3. Svaki savet je dobrodosao,

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
Da Fam Krusevac ima posebnu mast za lezajeve i ona nosi tu oznaju KLM 3 gusca je od KLM 2 jer je ova kao univerzalna itd. Mada ja sam koristio neku mast koja je vrlo skupa koristi je drug za bager i vrh je nemacka mi uzimamo u KG-u

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Obrati se u Vajsku. Bilo je od 125-ice.

- - - - - - - - - -

Možda je neko i probao ali ja nisam. Zavario sam i staru i novu (malo radila) osovinu pa kako bude.
149r0o7.jpg
 
Nazad
Vrh