ZMAJ kombajni

Ako ne nadjes bas od 142,ja imam kao nov ali od 133 u svemu je isti osim u gornjem delu viljuske gde se kopca za grlo e tu onaj nastavak bese ili malo kraci ili duzi ali taj deo mozes da prebacis od tvoj/40.e/
 
Dizi heder na kraju njive,nikad neznas kad ces naleteti na nesto...bude nazalost svakakvih gluposti,dosta da ti spadne lanac pa stojis po sata bez potrebe..
 
20171205_213714.jpg
drugar pravio zmaja
 
Kolege interesuje me dali ima neko preuređeno na Zmaju 143 lanac i lančanike umesto kajša na varijatoru bubnja kao što se ubacuje na Zmaju 142, za vršenje kukuruza ?
 
Mozda gresim,ali pretpostavljam da se regulise odnos remenica-sa jedne strane se dodaje platna odredjene debljine,a na drugoj se skine koji mm...moze pristojno tako da se obori broj obrtaja.
 
Pre neki dan čistili nešto na tavanu, i naletim na dve kutije dihtunga originalnih za 141. Ako nekog interesuje može na PP...
 
Mozda gresim,ali pretpostavljam da se regulise odnos remenica-sa jedne strane se dodaje platna odredjene debljine,a na drugoj se skine koji mm...moze pristojno tako da se obori broj obrtaja.
Meni zato što je ostalo ceo komplet lančanika od z142 planiram da ih odnesem kod strugara da ih preuredi da pašu na Z 143, deluje mi ipak najsigurnije kad ide prenos preko lanca i kad smanjim obrtaje na 340o/m
 
Glavčina na bubnju kod Z 143 ima 6 rupa za šrafove dok glavčina od Z 142 5 rupa pa ne znam kako se to može prepraviti.Postoji set u prodaji i isti je kao za Z 171.
 
Ja planiram da strugar preuredi glavčine, razlika je u debljini osovina na 142 je 40mm deblina a na 143 mislim da je 45mm.
 
Debljina kod 143 je 55 mm,jedino kod prve serije 143 94 god je 40 mm.od 97 god je 55 mm
 
Debljina kod 143 je 55 mm,jedino kod prve serije 143 94 god je 40 mm.od 97 god je 55 mm
Moguće, nisam skidao šajbe pa nemogu da izmerim, ako je tako onda ću morati da pravim glavčine nove i iskoristim samo lančanike. Jer nije toliki zid glavčine da može da se izbuši sa 40mm na 55mm pogotovo na mestu gde ide kajla.
 
Nazad
Vrh