ZMAJ kombajni

Baća hvala na savetu, nismo primetili, ali ćemo prekontrolisati.
 
Kod mene su obicne pecurke. I malo je kvasio i mi mislili ne valja semering, kad proslog leta puce i pade kombajn ziv sam umro... Ali kad smo rastavili lezaj je bio dobar. I videlo se da je 70% pecurke odavnopuknuto.

- - - - - - - - - -

I ja sam u potrazi za ojacanim pecurkama. Ali zmaj je svasta stavljao nemoguce da ni na jednom kombajnu sto je rastavljen nema ojacanih svuda obicni kod brace cigana.
 
Igor je najgori i najskuplji odma da znate. Ali kad nema nigde onda je daj sta das, ja kod njega slabo idem bas zato sto je takav. I vecinu kupuje od siromasnijih cigana i onda dere oce monopol u mahali...
 
Pečurka za Z 170-191 ima 10 nutova i tri šrafa za fiksiranje umesto seger osigurača.Ne može da se menja samo pečurka već mora celo kućište jer je deo u koji ulazi centralni ležaj dublji pa da se ne zeznete kao što sam se ja zeznuo pa oribao pečurku bez potrebe.Bila je na jednom mestu nova pečurka za Z171 za 100 eura a mogla se uzeti i jeftinije.Dok sam se razmišljao otišla.
 
A jel prenosni odnos isti kod obe opcije.? Pitam zbog toga ako jednu zamenim da ne moram obe.
A to kolega maticu ste vec objasnili ranije na ovoj stranici kad smo pricali kako je tu ojacanu nemoguce pokidati.
 
Ne moraju da se menjaju u paru.Pričali smo i postavljao sam slike.Ne može da pukne ali mora ležaj češće da se kontroliše jer ima modela kod kojih bočni reduktor ne stoji ravno već blago nakrivljen pa ležaj stalno trpi.Zmaj 143 takođe ima ojačane reduktore.Postavljao sam slike ali evo opet.
pTiaV9v.jpg
Dn5WA5P.jpg
 
Kod mene su obicne pecurke. I malo je kvasio i mi mislili ne valja semering, kad proslog leta puce i pade kombajn ziv sam umro... Ali kad smo rastavili lezaj je bio dobar. I videlo se da je 70% pecurke odavnopuknuto.

- - - - - - - - - -

I ja sam u potrazi za ojacanim pecurkama. Ali zmaj je svasta stavljao nemoguce da ni na jednom kombajnu sto je rastavljen nema ojacanih svuda obicni kod brace cigana.
A sta mislis kako je tek kad 190 klekne?i to "sreca" pred kucu...takodje bila sunka od 142...cela original sunka placena 300 evrica...
 
Znam ja gde ima komplet reduktor od 190 ali trazi covek 500 evra za njega. Kaze u sezoni ce dati i 600 za njega jer ih vise nema nigde...:sta:
 
Ma dasta da traje i obican, ko sto nekima pucaju felne na 142 a nekom ne. Zavisi koliko se pazi preko razora da punim bunkerom i te stvari. Ako roknr opet moram onda orginal stavit. Ipak mr strah jer nosim 6bredi sklopivi adapter. Pa pazim dosta.

- - - - - - - - - -

Zektore ima u bajsi mozda i vise traze.
 
Nije bauk samo treba redovno kontrolisati ležaj i ići će to.U Bajši i košta 500 e.Zvao sam kada mi je trebao pa sam dobio info iz prve ruke.
 
A da su ojacani neunistivi ne bi se onda kupovali... Sad neznam jel im vise smeta tvrda guma ili meka kad drzim oko2.2 onda bas grubo skace po neravninama. A opet kad su meke onda gume crkaju.
 
Pečurka iliti glavčina ne može da pukne ali zato hoće da pukne kućište a pošto nije isto kao na 142-161 mora da se kupi odgovarajuće.Zektoru je puklo kućište između ostalog.
 
Maticu jel ima spolja neke razlike da se ne mora rastavljati kad se naidje na njega. Ja vec 4 rastavljo i svi obicni.
 
Imam taj reduktor u tocak sto ide za zmaja neznam za kojeg je , hteo sam ga koristiti kao reduktor ali sam odustao pa mi je visak koliko sam ja platio dao bi ga samo da mi ne smeta .
 
Nazad
Vrh