ZMAJ kombajni

vlajko0209 je napisao(la):
gde se nalazi ta sirena?
Pa kod starijih verzija ispod kabine :haha: ali mislim da se tvoje pitanje odnosi gde se nalazi prekidač,davač (ili kako već), e on je u bunkeru i uključi sirenu kada je pun bunker.
:cao: :ppozdrav:
 
sirena ko sirena,ima jedna sirena na koju sviras,u bunkeru ima gumeni kontakt koji kad se napuni zrno ga stisne na masu i napravi kontakt i aktivira se sirena koja se nalazi ispod nogu a iznad grla,u kabini bude prekidac na kojem mozes da iskljucis sirenu da ti neprobije mozak ako si na pola njive,bolje napraviti na sijalicu,na klasu ima 70% i 100% pun bunker sijalice
 
MONTOYA je napisao(la):
to retko kod koga radi,kod mene prsla ona membrana na davaču,dal je neko našao nešto odgovarajuće umesto nje
Stara guma od unutrašnjeg creva, barem kod mene šljaka već 8-9godina.
danger je napisao(la):
sirena ko sirena,ima jedna sirena na koju sviras,u bunkeru ima gumeni kontakt koji kad se napuni zrno ga stisne na masu i napravi kontakt i aktivira se sirena koja se nalazi ispod nogu a iznad grla,u kabini bude prekidac na kojem mozes da iskljucis sirenu da ti neprobije mozak ako si na pola njive,bolje napraviti na sijalicu,na klasu ima 70% i 100% pun bunker sijalice
Lično meni više znači na claas-u ona na 70%
 
obicna membrana gumena na koju je zavrnut saraf 6 mm i na njega kabli,iza membrane ima drugi saraf isto 6mm okrenut glava glavi i kako se bunker puni zrno stiska membranu nagne se na nju i sarafi se spoje a masa je prekidac i taj kabli ide u kabinu na prekidac i verovatno neki relej koji aktivira sirenu itd....uostalom obecane slike,kod mene to nesljaka godinama niti planiram da aktiviram,bar za sada
 
@Adamov Zoran

Pretpostavio sam da je od sabirne ravni! ali nemam staru.. hi
nego, koliko je to bolje što ubrzava masu? inače ja na sabirnoj ravni imam tri pregrade tako da smatram da je relativno dobro rasporedjena masa koja dolazi na sita i sada je pitanje da li to meni zapravo i treba?
pozdrav!
danas sam sredjivao podbubanj i spreman je za montažu... sutra krećem!! ::svaka cast:: :bravo:

i još jedno pitanje!!!

KAKO DA NAŠTELUJEM PODBUBANJ:haha:
TJ. koje dimenzije na 1, 10 i (da li se meri i izlaz?) i u kom položaju ručica:haha:
 
ma sta ste se ulenjili,malo ustanes sa sedista protegnes se pogledas u bunker udahnes svez prasnjavi vazduh i bezi nazad jer kombaj vec hvata pola hedera samo :haha:
 
a pecaros neki :haha:kud mu misli................. :haha:,ugradi ti njemu govorni automat koji ce svakih 2 min.(pogledaj bunker) :haha:
 
danger je napisao(la):
a sto....pa kad se 70 upali stane jos i haj a i posle 100 mozes jos malo da dolivas ako si blizu kraja njive
Znam koliko još mogu da teram, dali će izdržati još jedan krug, dali ću stići do kraja njive... a ne kao na zmaju X puta sam se precenio šacometrijom oće-neće izdržati.
Ok je 100% ali 70% mi više govori, više koristi na to sam mislio.
 
@ yt2aca
Rucicu stavis u cetvrtu rupu ili zljeb, i na ulazu zazor mora biti 16 mm a na izlazu 8 mm. :cao:
 
Pravilno podesavanje zazora korpe se vrsi na slijedeci nacin:

Potpuno otvori korpu i rucku vrati na polozaj 20 (cetvrta rupa od kraja)

Pri ovom podesenju rucke, zazor trebaju biti:
izmedju prve sinje korpe i letve bubnja treba biti 20mm
izmedju desete sinje korpe i letve bubnja treba biti 11mm
izmedju zadnje sinje korpe i letve bubnja treba biti 5mm
 
Nazad
Vrh