ZMAJ kombajni

Колеге са змај 135 ицама,где се највише снабдевате деловима?Јесу ли делови исти као на 133 или је различито?
Najvise delova koje moze da uradi dobar majstor smo pravili a poslednji put smo nesto iz Zemuna narucivali preko kupujem prodajem..

Ja htedoh da pitam da li je neko na 135 (ili 133) menjao onu cingancicu sa reduktorom rose i koliko to kosta sad ? Ranije je bilo solidno skupo, mada sve vise mislim da vredi jer mi se cini da ovako sve vise trese heder..
 
Najvise delova koje moze da uradi dobar majstor smo pravili a poslednji put smo nesto iz Zemuna narucivali preko kupujem prodajem..

Ja htedoh da pitam da li je neko na 135 (ili 133) menjao onu cingancicu sa reduktorom rose i koliko to kosta sad ? Ranije je bilo solidno skupo, mada sve vise mislim da vredi jer mi se cini da ovako sve vise trese heder..
150-250 evra, zavisi kako se pogodiš za polovnu...
 
Plus majstor da montira (iskreno ne znam da li bi znao sam, mozda uz neki video ili da odem kod nekog da mi pokaze sta sve treba da se uradi), do 300e.. Nije ni malo, nisam pametan.. :unsure:
 
Sta tu ima da se zna ?,nije spejs satl majku mu.Ja sam vec sa 16- 17 godina rasturao neke moje masine i popravljao ih,ako za svaku sitnicu se zove majstor....
 
Apsolutno se ne slazem.
Ne voli svako srafanje, imam komsiju takvog, covek ima alat ali ne koristi!!
Plati majstora kad ima nekog remonta..
Uvek sam za to ako vec ne ide, prepusti profesionalcu i plati!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Može i bez reduktora, samo se zameni glava kose...
Menjana cela kosa pre 2 godine a skoljka prosle godine..
Sta tu ima da se zna ?,nije spejs satl majku mu.Ja sam vec sa 16- 17 godina rasturao neke moje masine i popravljao ih,ako za svaku sitnicu se zove majstor....
Pa sta znam, valjalo bi da bar jednom pogledam jer se menja konstrukcija.. Da je samo zamena dela nije problem kad sam rastavis pa isto sastavljas ovde se menja mehanizam ne bi se usudio sam bez neke konsultacije.. Mlad sam ja jos ima vremena da se uci :D
 
Jednostavno,na osovinu pogona kose se stavlja viljuška a na kosu druga glava sa ležajem,to sam uradio pre više od 20 godina i zaboravio na taj deo.Prilikom vađenja kose odvrneš jedan šraf i vučeš kosu napolje.
Gledao sam i varijantu sa reduktorom ali veoma komplikovano i skupo za opravku.
Ovde nema šta da se pokvari...
 
Poslednja izmena:
Najvise delova koje moze da uradi dobar majstor smo pravili a poslednji put smo nesto iz Zemuna narucivali preko kupujem prodajem..

Ja htedoh da pitam da li je neko na 135 (ili 133) menjao onu cingancicu sa reduktorom rose i koliko to kosta sad ? Ranije je bilo solidno skupo, mada sve vise mislim da vredi jer mi se cini da ovako sve vise trese heder..
Kolega trese se zato što imaš negde lufta (bronzana čaura kroz koju prolazi osovina) ili ti kosa teško ide.
 
Apsolutno se ne slazem.
Ne voli svako srafanje, imam komsiju takvog, covek ima alat ali ne koristi!!
Plati majstora kad ima nekog remonta..
Uvek sam za to ako vec ne ide, prepusti profesionalcu i plati!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nema sta da ne ide,ako nesto je komplikovanije,uslikas par slika kako je bilo pre rasklapanja i no problem.
 
A kakav drugi sistem pogona kose postoji nego ovakav na slici ?,pitam samo.Jer od 4 zitna hedera koja imam,svaki ima ovakvu glavu kose i tu kao viljusku,samo jedan heder ima reduktor,ostali su na cigancicu.Koja je sra... inace,reduktor je mercedes medju pogonima kose.
 
Nazad
Vrh