ZMAJ kombajni

Da li neko zna koliko dođe tarup za kukuruzni heder Zmaj 4 reda? Gdje bi bio najpovoljniji, a gdje su najkvalitetniji

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Како нај лакше променити лежајеве пријемног битера и бубња?Неки кажу сећи их аутигеним,неки чекићати радапцигер итд каква су ваша искуства 142 је у питању?
Ja sam napravio veliki radapciger u osnovi je kvadrat sa malo vecim rupama kao na nosacu lezaja. U nosac lezaja u rupe gde idu srafovi sam urezao navoje ako se ne varam fi 14. Na taj nosac navarena suplja cev malo duza od najduze osovine. na kraju cevi navarena velika matica m38 otprilike u nju ide napravljena osovina sa navojem. Postavim radapciger preko osovine do nosaca lezaja. Zavrnem ta cetiri srafa u nosac lezaja. I onda preko te velike matice koja je na vrhu za kljuc 46 ili cak i vise, odvrcem i skinem ceo nosac sa lezajem. Skida se bez problema.
 
Vladon to je dobro, ali mi napravimo samo maticu na ploci i veliki saraf sitnog navoja u nju sa zasiljenim vrhom kao na redovnom radapcigeru, a kroz 4 rupe ubacujemo navojne sipke po potrebi duze ili krace deblje ili tanje na istoj ploci se izbusi jos jedna rupa da bude trougao sa neke dve u paru, i onda moze da se skida i remenica sa biter osovine sa leve strane kombajna. naravno sluzi on i za neke druge masine.
 
Te remenice skidam rukom bez radapcigera. Svake godine pre zita skinem sve remenice i lezajeve napunim tovat mascu. Dok to nisam radio em sam se mucio da skinem remenice em lezajeve. Kako sam krenuo sa podmazivanjem lezaj mi izdrzi 4 sezone bez problema a onda ga menjam preventivno. Mislim ova 4 komada. Ako slucajno negde remenica zapinje kad skidam, smirgla i rukom ocistim osovinu na tom mestu.
 
Tacno tako smo i mi radili dok smo imali 142... tako se zmaj i odrzava, i onda radi, a ne neko menja lezaj i osovinu u isto vreme...Najvise smo problema imali sa dvodelnom remenicom sa leve strane na osovini vetra... neznam zasto ali ta je pucala pri skidanju nekoliko puta...
 
Nisam mislio ništa loše, ja sam se za neko gvožđe vezao, i neću iz principa da prodajem... Al s druge strane, dania je ipak neki napredak u odnosu na zmaja, pa nek ide, valja u životu napredovati....
Neću zmaja u skorije vreme menjati, baš zbog održavanja, i zbog malih površina koje obrađujem ni ne treba mi bolji, al je činjenica da ga vreme pregazilo...
 
Nazad
Vrh