ZMAJ kombajni

Prvi univerzali su imali hedere s grlom, noviji univerzali su imali kačenje hedera na grlo kao 142. Sad ne znam za 3.6m heder da li je dolazio kao opcija na univerzali ali kako se sjećam da u uputama od kombajna ima i 3.6m i 4.2 m žitni heder...
 
Шта мислите колики је посао скратити житни хедер 142-ке са 4,2 на 3,6м?Испалио ме лик из Чуруга а имали смо неки усмени договор јбг као ово оно и на крају после 3 Недеље пушинг није Новак неки други не знам му ни име телефоном смо се чули....није ни битно шта мислите о овој мојој идеји?Имам другара профи вариоц ја знам око механике солидно.....
Kolega jel moze pitanje zasto kratis xeder jer ga ja imam pa da ti kazem zasto mislis da je bolje sa njim

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Писао сам већ има доста викендица код мене и атара иза истих пролаз тих путева је проблем то је једини разлог,са кукурузним адаптером пролазим....
 
Ima neko iskustva sa ugradnjom dva zupcanika u Zmajev menjac trece brzine, radi ubrzanja?. Nasao sam oglas, ubrzava se oko 10kmc.
 
Pricao sam s njim i neke stvari su mi nelogicne
kaze kad se ubace zubcanici samo se treca ubrza, ostale ostaju iste ali ide drugi raspored brzine
3 dolazi na mesto prve, prva na mesto druge a rikverc na mesto trece
 
To ubrzanje menjača može da prođe na Univerzalima i ostalima do 143 dok za veće modele ne bih preporučio jer je i usporen menjač preopterećen.
 
Nije problem u rasporedu, nego mi je nelogicno, ko je otvara menjac znace o cemu pricam
po mom shvatanju ne moze se ubrzati samo 3 brzina, moze ceo menjac, to sam planirao na mojoj 142 da uradiim...i jos mnogo sta je bilo u planu, ali odustao sam i menjam kombajn, trenutno je na prodaju
 
Meni bi bilo potrebno samo treca brzina da se ubrza, zato sto moramo putovati preko 20km u jednom pravcu.U tom kraju nam je vracen deo oduzete zemlje,a asfaltnim putem se ide.Ovo bi bio spas, a osim toga ne mora motor na pun gas non stop u transportu da ide
 
Nazad
Vrh