ZMAJ kombajni

Jel neko zna gde ima da se kupe one gume sto idu na pedale kocnica na 171.
 
Jeste @kristal rec je o tom remenu. Hvala

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
E jbg ja sam shvatio da ti trebaju one što idu na pedale,one kockaste da noga ne sklizne..... Da od letve volana od golfa 2-ke će pasovati.
 
Pozdrav

Pitanje za se poznavaoce zmaj 141 i 142. Rece mi jedan da ima u ponudi varijator bitera za zmaj 141 i 142 manji od onoga sto imam na kombaj i sa njime mogu imati mali obrtaje doba na suncokret i kukuruz a moze da se tera i na zito za 100 eura jer ima neko na kombaju tako nesto i kako se pokazalo?
 
Od 38,do 42 zuba je neko "normalno"ubrzanje,sa 52 zuba,je preterano...

Pisao sam prije da je kolega na 142RM ubrzao kukuruzni heder gdje god se mogao ubrzati i sve na maksimum. Varijator privodnih lanaca je odspojio s hidro cilindra i zakajlao drvenom kajlom i jos je pricao da su mu rakete usko grlo da ne bi bilo lose da se jos malo ubrzaju a heder VRISTI. 142RM u 2. pun varijator vrsio kukuruz godinama. Isli su i sa "normalnim" hederom tom brzinom ali ostaju citave stabljike iza njega, samo nagnute u pravcu kretanja kombajna pa su i drugi ubrzali ali manje jer valjda nije mogao naci vise takvih lancanika da ubrza maksimalno.
 
Kolege molim za pomoc, procurio mi hladnjak na Zmaju 142 negde na sredini koliko sam uspeo da vidim, gde ga nositi na popravku ako moze neki kontakt.Unapred hvala.
 
Milovan vrsac je od klasa donosio u indjiju..ima ih nekoliko..ja sam moj krpuo letos..10 000din ti je minimum..kod zmaja cesto ode hladnjak zato sto je bez amortizera direkt na sinama od motora,a nikako da se nateram da preradim to,a svakih 5 godina manje vise ista prica..e sad ne znam koliko ti je indjija daleko,verovatno da imas i negde blize..
 
Baća ubaci parče gume između nosača hladnjaka i šine i rešio si problem.Kod mene je ubačena guma 10 mm isečena od stare lopatice elevatora klipa Zmaj berača a ubacio sam i na sve traktore negde iste debljine a negde tanku sve u zavisnosti da li smeta difuzoru i ventilatoru(propeleru :haha: ).
 
Imam tu gumu al mi se to ne svidja,i dalje prenosi vibracije jer moras da ga stegnes srafovima kroz tu gumu...
Ja sam imao neku ideju kao neki mali silen da bude na sini a na hladnjaku trn koji se ubada u taj silen i onda nekim sipkama da se poveze gornji kraj..nesto slicno kao na kolima nekim ili na rusvaju..al me mrzi,eto..sad kad budem rasprodao goveda imacu vise vremena pa ga mozda i zapusim da ne ulazi prasina u kabinu,zadnje dve tri godine uvalim drugaru ta kosi a ja isem u transport pa zaboravim kako je to gadno..
 
Kako kažu ako se ne postave slike na forum to je isto kao i da se nije radilo.Ploče su uzete kod J.Brtke.

8C7KtzO.jpg

jSltaQN.jpg

yin9Bgq.jpg
 
Nazad
Vrh