ZMAJ kombajni

Pozdrav svima.

Zanima me ako ko ima mjere remena za ZMAJ 780 rpm. Naročito bi trebao za remen slamotresa i elevatora, koji je šestrubi.

Hvala i lep pozdrav.
 
Evo i mog Zmaja koji ce do godine na dobos
672881755c9d550fbafed026434350ba.jpg
16b0024951020812e207ed87f742716f.jpg
f416ff7145a9e7383e07a8a775c0e4ab.jpg
688d2ced593dd1b1da52db8a879b8e34.jpg
Ova kabina na 143 da li je bolje zadihtovana u odnosu na 142 i uopšte ima li nekih prednosti 143 u odnosu na 142
 
143 je kombajn malo drugačijeg koncepta u odnosu na 142.Ima elemente većeg brata Z 171 ali su zeznuli stvar u izmenama nekih pogona.
Da li se sada vide slike koje sam postavio?
IMG_20170630_145200_zps8wy2v1tp.jpg


IMG_20170630_145206_zpsznyo6w9e.jpg
 
Poslednja izmena:
:osmeh: Što je sigurno,sigurno je.Nije ni meni svejedno pogotovo što sabirna ravan ima nazubljene kaskade pa bude grebanja i češanja.Zato prednju podmažem pred sezonu dok su sita napolju i zdravo đaci.
 
E mamu mu njegovu.Preko telefona ne vidim ni ja a preko kompa se vidi.Zezaju na upload serveru,traže da se plati.Rekao sam im da je žito jeftino i da nema kiše.Ništa nisu odgovorili.
 
Jel nemože nikako to da se sve vrati sa slikama na stari sistem???Kačio bi i ja nekad slike ali me mrzi da se maltretiram sa ovim štekovima za slike...:ppozdrav:
 
IMG_20170630_145200.jpg
IMG_20170630_145206.jpg
Stari sistem može u nekim delovima foruma ali ne svuda.Meni se lično više sviđa sistem sa upload serverom.
Evo postavio sam 2 slike.Kvalitet do bola i bez premca.Izdržala godinu dana i opalila na mestu gde se vari prsten.Jedan lik mi je savetovao da ugradim osovine od J.D-a 965 i kako reče garantuje da neće pući nikada a jedna osovina od 965 nova košta 63.000 rsd dok ova 11.000 rsd.
 
:osmeh: Što je sigurno,sigurno je.Nije ni meni svejedno pogotovo što sabirna ravan ima nazubljene kaskade pa bude grebanja i češanja.Zato prednju podmažem pred sezonu dok su sita napolju i zdravo đaci.

To treba izbegavati.Jedne godine ja pomagao drugaru i izgrebao leđa fest.Žena me posle toga mesec dana proganjala da priznam sa kojom sam bio i zašto me je tako izgrebala.Na kraju joj kažem, da nije isekla nokte.Onda žena počne da pljuje po njoj,kako je nije sramota,beštija jedna... i ja se tu lepo izvučem i nekako sačuvam gflavu.Od tada ne pomažem više drugaru.
 
Menjaju se osovine od slamotresa uvek u paru...:ppozdrav:

Iz kojeg razloga, ako moze objasnjenje? Zato sto je netko tako rekao ili?

Istina, za zmaja je problem kad sad na svakom cosku ima djelova raznih proizvodjaca pa treba postici da se dvije osovine upare al da na Deutz-fahru ili new hollandu pukne jedna osovina, kupuje se samo jedna i vozi dalje bez problema.

Kolega mi je davnih dana otkrio "caku" na slamotresima na 142. Nije ih uopce na knap dotezao za osovinu, ima sigurno 3-4mm lufta u svakom lezaju i kaze od kako je tako "labavo" namjestio osovine nikad vise nikakvih problema sa slamotresima ni s osovinama. Nit lupaju u radu nit se ista grije...
 
Stari sistem može u nekim delovima foruma ali ne svuda.Meni se lično više sviđa sistem sa upload serverom.
Evo postavio sam 2 slike.Kvalitet do bola i bez premca.Izdržala godinu dana i opalila na mestu gde se vari prsten.Jedan lik mi je savetovao da ugradim osovine od J.D-a 965 i kako reče garantuje da neće pući nikada a jedna osovina od 965 nova košta 63.000 rsd dok ova 11.000 rsd.

Pasu li te osovine od jd bez prepravki na zmajceka?:sta:
 
Koliko sam video osovina od J.D-965 debela je 38 mm i ima središnji prsten na svakom mestu za ležaj pa bi morali i ležajevi da se menjaju a i nosači jer su na JD takvi da okuju ležaje i ako ležaj pukne ne može da se raspadne i iskoči napolje.Investicija je malo žešća i osovina košta 44.000 ne 63 kao što sam malo pre napisao.

- - - - - - - - - -

osovina jd.jpg
Našao sam i sliku.Teško da ovo može na Zmaja bez obzira što je za 4 slamotresa.
 
Poslednja izmena:
Ja sam isto imao problem sa osovinama slamotresa,pogotovo zbog duzine istih (z143). 3 puta je pukla zadnja,kada je pukla treci put promenio sam i prednju i zadnju i okrenuo ih isto(duzi kraj osovine na desno) i sada hvala bogu vec par godina radi.
 
Nazad
Vrh