ZMAJ kombajni

Sad ne znam dali je to isto kao i kod Zmaj 161 ako jeste onda ispod motora mu stoji razvod creva od hidraulike tako je i nama pocelo da pusta na tom razvodu ojadu nas je zabavilo ne mozes mu prici,a ni izvuci ga negde sa strane da bi se doteglo napatili smo se dok smo ga stegli pa pogledaj da tu ne pusta.
 
Kod 142-ke na koju rupicu vam je najcesce korpa otvorena?Ja vec tri godine radim sve na trecu ponekad i na cetvrtu,dob mi je na 900 obr.idem drugom 4-5 km na sat,nemam rastur ali mi se danas u poneku parcelu javljaju neoljupena zrna u bukeru i ponegde celo parce od klasa sa dva tri vezana neocukana zrna,sita sam i poprilicno zatvorio ali skoro isto,sta to moze da bude,da ne trebam mozda da zatvorim korpu na drugu rupicu,i ne reko lom zrna nemam.

- - - - - - - - - -

Mozda je bitno da kazem da se ovo
desava kod prinosa oko 5t/Ha.a koje su vrste psenice ako je to bitno pojma nemam jer nikog i ne pitam.
 
Sve zavis od sorte psenice,koje se teze izvrsavaju tu korpa mora biti stegnutija i sita zatvorenija da bi kombajn radio cisto.
 
Momci imam problem hteo bi zameniti lezaj na grlu hedera levi gde idu remenice me znam kako bih najlalse i najbrze mogao da ga izvucem iz kucista a da ne skidam lance itd. Unapred hvala kolegama
 
Najbrze je progoreti ga brenerom.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nemoj brenerom nagrebaće kućište. Ili elektrodom ili bijaksom,zavisi šta imaš i čemu si vičniji, ali moraćeš makar olabaviti lanac ako ne i rastaviti.
 
Probaj da ubacis dva srafa sa navojom jedan naspram drugog u sam lezaj izmedju kuglica,od gore prilagodi neku plocicu kroz koju ce proci srafovi,dodaj jednu maticu u sredini kuda ces provuci odgovarajuci sraf(fakticki pravis radafciger),i onda vari lezaj za sraf do usijanja...
 
Naj pametnije odvoji grlo i zameni.To se uradi za par sati nikakav problem.Pre dve godine sam i ja hteo na brzinu da isecem lezaj pa doveo majstora koji kaze da je to radio i na kraju mi upropastio kuciste i osovinu.I naravno opet sam morao da razdvajam grlo.Tu ubaci dva lezaja i neces imati problema.
 
Tu ubaci dva lezaja i neces imati problema.
Bolje je ubaciti podesiv ležaj ako je stari tip osovine. A najbolje je staviti noviji tip osovine (deblja) i podesiv ležaj samo što to povlači za sobom još i nove lančanike...
Makarije obrati pažnju na osovinu da li se ležaj usekao u nju ili nije. Ako jeste možeš razdvajati grlo i sve novo stavljati.
 
Mislim da je 3306 za manju osovinu, bolje to nego dva obična ležaja zato što kućišta teško da su u savršenom parvcu pa jedu osovinu. Cena tog ležaja mislim da nije ispod 4k RDS
 
Bolje je ubaciti podesiv ležaj ako je stari tip osovine. A najbolje je staviti noviji tip osovine (deblja) i podesiv ležaj samo što to povlači za sobom još i nove lančanike...
Makarije obrati pažnju na osovinu da li se ležaj usekao u nju ili nije. Ako jeste možeš razdvajati grlo i sve novo stavljati.
Kako na takvom mestu sacuvati samoudesivi lezaj od prasine?
 
Ne mora semering, mast pravi "tampon zonu"
Na onu prirubmicu što ide do ležaja dogradi se mazalica i onda mast istiskuje staru mast napolje a čista mast uvek ide do ležaja
 
Kolege moje odvojio ja heder,skinuo lanac i napravio alatic izvadio lezaj kao dusa,i oba cu zameniti i cao... Da budem mirna,kupio sam zatvorene lezajeve
 
Drugari koje je sirine heder na Z133?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Iskoristivi zahvat hedera je 3m a vanjska mjera kompletnog kombajna je 3.40m. Postojala je i verzija hedera zahvata 3.6m al to je bilo samo za specijalne namjene (pirinac i slicno) mada ih se moze naci i da su s takvim hederima radili i normalnu zetvu al to mu je puno...
 
Nazad
Vrh