ZMAJ kombajni

mozda neko od nasih cokoladnih ima. mada mislim da je jaftinije napraviti to. Inace, ima li neko katalog delova od velikih zmajeva170-191 kod mene fali ona stranica gde je slika prenosnika koji se nazali na osovini separatora sa desne strane.. nesto mi se to jako klima i cini mi se da nesto fali, pa ako bi mogao neko da stavi sliku da vidim kako izgleda fabricki.
 
Diesel d-6o ta remenica na prenosniku se menja jer hoće d se pojede.Imaš unutra 2 ležaja 6208,proveri prvo njih možda su se raspali.
 
Potreban mi je hidraulični cilindar za podizanje hedera Zmaj 133, ako neko zna gde ima da se kupi nov ili polovan neka javi. Hvala!
 
Imam ja na oba Zmaja, funkcionise zadovoljavajuce! Slikacu ti pa da vidis!
Ne znam sta ti tacno znaci zadovoljavajuce,jer ta rec ima znacenje kao nesto izmedju dobro i lose?
Mozes li ti da napravis jedan mali snimak sa strane gde ces ici u prvu pun varijator i naglo zakociti da vidimo kako to izgleda?
 
Dobro si zakljucio! Ne blokira skroz da napravi trag kocenja sto kolko vidim bi ti ocekivao ali zadovoljavajuce koci u par metara!
Za ravan teren kakav je kod nas puno znace takve kocnice a za brdovite terene nisu u potpunosti sigurne!
 
Ima li neko da je ugradio disk kocnice na 142-ku, hteo bih da prekopiram sistem.
Nisam pratio ,a da tražim po temi mnogo je stranica.Da li si razmiljao o prepravci postojećih kočnica na mehaničko kočemje.Znam jedan kombajn u selu koji je nedavno kupljen ,ima mehaničke kočnice.Mi paniramo da prekopizamo takav sistem na naš kombajn.
 
Tako prepravljeno na mehanicke sto sam ja gledao losije koce nego fabricke hidraulicne
Glackop, zar ti nisi resio kocnice, cini mi se da si pisao da posle remonta koce odlicno
 
u prirucniku stoji da ispravne kocnice treba da zaustave kombajn u punoj brzini u 8 metara. sto ja mislim da je malo teze.

- - - - - - - - - -

Diesel d-6o ta remenica na prenosniku se menja jer hoće d se pojede.Imaš unutra 2 ležaja 6208,proveri prvo njih možda su se raspali.
rastavio sam to, lezaji jesu malko dobili ali vidim da je i glavcina pojedena jer ti 208 idu lagano unutra, probacu je piksnirati, nego me muci ovaj prvi deo na kojem visi spaner, tu je unutra nekako cudno reseno ima neka caurica koja se uvek pojede. pa neznam jel to neko budzio ili tako mora.


mims fali mi slika 43 sa 154-155 stranice u katalogu rezervnih delova.
 
Evo 3 slike sa kocionim sistemom!
d83d2ea029a69fd63d1c0647ded29d88.jpg
5e4b79247a6e598042064ecb0f877718.jpg
fc96cfc47560b526df695c09ba957527.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Glackop, zar ti nisi resio kocnice, cini mi se da si pisao da posle remonta koce odlicno
Naravno da koce zato sam i hteo da vidim kako ta prepravka radi,jer moj sad koci u mestu,kaze mi radnik da je video par puta u zetvi da se povukao tocak a to je kada se spustam sa puta koji je vislji za oko pola metra od njive pada ne bi zario keder u zemlju bio sam dosta puta prinudjen tako naglo da kocim.Doduse to mi desni samo perfektno koci a levi slabije...tj druk mi je na levom nizi od polovine a desni vata na polovini a ja sam ih spojio i zato se cak i hoce zabaci pri naglom kocenju.Ne znam sta mu je a iskreno nisam hteo ni da gledam jer nigde ne pusta uka2,vazduh sigurno nema na papucu sam odvio do kraja onu sipku koja gura klip na glavnom kocionom i ponovo isto hvata levi ispod polovine.Sumnjam da nesto ne zeza onaj regulator pritiska mada i on vidim da radi nzm.
 
Interesuje me da li je neko pravio sistem za lakse otvaranje cevi kipovanja na 142,neka slika npr?
 
Nazad
Vrh