ZMAJ kombajni

Mani me sad voziš sporije, jel može bez blindi ili ne?
 
Naravni da moze bez blindi samo je bezbeze 2 puta skidati grlo.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
U karteru mi se povecava nivo ulja, opet dolazi nafta. Pred zito smo menjali AC pumpu, semering na PVP, i bilo je dobro. Sad opet ne valja, sta sad da pogledam? U pitanju je Zmaj 142.
 
Imao blinde nemao ako je zelena slama mora da ide teško i da guši, kad vršete nesmete dozvoliti da vam pravi snopove na hederu i da to guta tako, malo vitlima morate regulisati da ravnomerno masa ulazi u grlo i dob.
 
Lako se zaguši. Kod nas uvek stabla budu zelena a zrno zrelo pa je to onda problem, a ne bi da bacam pare a desikant, jel nemam mnogo (2 kj).
ajde sad ti nama objasni kako moze lakse da zagusi?? i malo pogledaj kad odgusujes gde je masa zapela, da nije mozda usla izmedju sina u dob?? sine su starije od blindi i blinde prvensteno sluze da klipovi ne ulaze u dob pa ne izlecu okolo nego da idu do korpe, a sve ostalo se vrsi sa 600 i vise obrtaja gde nema sanse da nesto savitljivo poput soje ili trave ulazi i dodiruje blinde sto bi otezalo prolazak kroz vrsalicu.. tako da te tvrdnje za gusenje zbog blindi nisu tacne. cak sta vise, dob sa blindama ima vecu inerciju sto moze samo da pomogne pri naletu mase.
 
Kako god, kad se zaguši kombaj, lakše je odgušiti kad nema blinde nego kad ima, na to sam mislio kad sam rekao da lakše zaguši sa blindama.
 
Vraća mi poneku glavu od suncokreta nazad na usta pa kad ima koja malo zelenija glava udara jako u onaj lim na gornjoj ivici ulaska u usta, sad je sav razbucan. Jel zna neko šta nije ok? 171 je u pitanju.
 
Da vam ispricam malo o Stojanu iz Skradjana sto prodaje delove za kombajn.
Narucio ja rukavac desnog tocka za 142, on mi poslao od 133, kaze on vrati poslacu ti drugi, ja platim jednu postarinu on drugu (i ako je njegova krivica).
Stigne meni drugi, ni taj ne odgovara, ja ga zovem, on me ubedjuje kako kod mene nesto na kombajnu nije u redu...
Ja uporedim sa drugim kombajnom, ono sve isto.
Zovem ga, kad on kaze, posalji ga nazad, ali plati postarinu, ja cu da platim otkup 30e, a ja rukavac platio 50e. Jel je kao morao da ide 2 puta do Sapca, da nosi u kurirursku sluzbu, a isao je zato sto je njegovom greskom poslao od 133.
Savetovao bih svakom da izbegava i njega i Vladana iz Glusca, koji mi je za 10 kljuna za suncokret od 133 ojke trazio 200e preko telefona, a kada sam otisao tamo trazio 300e, a ja presao 320-330km.
 
Da li neko ima da proda,pozajmi ili zna gde ima da se kupi nekoliko pikap prsta od univerzalovog hedera (oni pljosnati u pužu)?

Hvala unapred.
 
@mims.. takodje i ja mislim da je to problem, ja nikad ne uspem dovoljno brzo ici koliko mu treba retko kada ima puno opterecenje tj. iskoriscenje... sto se tice 171
 
Nazad
Vrh