ZMAJ kombajni

I moj je zadnja serija samo sto nema sive felne i one trake umesto zute su crne.
 
Evo brojeva. Mi ga zovemo po nadimku Batan. On ce ti se javiti na mob,a za senzor bi trebao pozvati radnju. 063/519-488 Ja mislim da sam pre par godina platio oko 2500 dinara.

022/472-461 bi trebalo da je prodavnica

 
Nema ga onoj slici,ali nema veze skinucu ovih dana ono kuciste pa cu videti koji je.Jer sam pre neki dan skinuo samo mehanizam i frikcione obloge,a na njega zaboravio.Inace sam danas dao obloge na lepljenje...i kada sve zavrsim resicu misteriju da li zmaj moze i hoce da koci sa fabrickim sistemom i iznecu ga ovde.

- - - - - - - - - -

ima li gde da se kupi davac sata za obrtaje doba za zmaj 143?
To je induktivni senzor koji ima da se nadje u svakoj radnji elektronskih komponenti i kosta oko 10.e,kineski a kvalitetniji Omron je oko 25.e,ako na starom postoje oznake onda se moze naci po ovim radnjama,u suprotnom moras ga traziti iskljucivo za kombajn i tako neces pogresiti.A inace svi rade na opsegu 5-24V debljina im nije bitna jer ona samo odredjuje distancu na kojoj reaguje u prisustvu metala/sto je deblji reaguje na dalje/inace je samo bitno dali je tipa PNP ili NPN.
 
Kocice,i moj nije kocio.nastelovao sam kočnice,dotegao ih malo i koči ko zmaj
8177814bb57ed8751c17b93276d874cd.jpg
7fa9bd236afb5be00f54b2ed9fe255dc.jpg
eb9d26c5fa9038b5f5d876bd31483c1c.jpg
pogledaj ovde u menjacku kutiju na onoj slici su bile kočnice
 
Ili sam ja corav ili ga semering nema na nijednoj slici,ali ok sad se vec smracilo ali vec sutra cu skinuti i videti koji je,hvala u svakom slucaju.
 
Teško ih je naći.Nisam kontaktirao INIS već lokalne prodavce redom i jedva našao a nisu mi ni trebali.
Upravo sam proverio i tačna dimenzija je 65*55.Nisam mnogo pogrešio. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Jedva sam iskopao taj famozni semering,nije Maticu taj sto imas vec 55x80x8,svo vreme mi je bio pred ocima na slici pod br.78,ujedno se izvinjavam Panteliji zato sto nisam znao da imam katalog rez.delova ustvari jesam ali sam mislio da tu nema menjac a ustvari.../amnezija nema sta/
20160305_222632-292fc6.jpg
20160305_222601-ab334a.jpg


- - - - - - - - - -

Cak sam sad video da imam i katalog kukuruznog adaptera koji naravno nikada nisam otvorio jbg.
 
Jedva sam iskopao taj famozni semering,nije Maticu taj sto imas vec 55x80x8,svo vreme mi je bio pred ocima na slici pod br.78,ujedno se izvinjavam Panteliji zato sto nisam znao da imam katalog rez.delova ustvari jesam ali sam mislio da tu nema menjac a ustvari.../amnezija nema sta/
20160305_222632-292fc6.jpg
20160305_222601-ab334a.jpg


- - - - - - - - - -

Cak sam sad video da imam i katalog kukuruznog adaptera koji naravno nikada nisam otvorio jbg.
Nema na čemu,tu smo da pomognemo jedni drugima u ovim surovim vremenima.Pozz
 
Kocit ce garant ako sve slozis i podesis kako treba. Kolega je 90 i neke imao 142RM i nikad kocnica hidraulicnih, kocio je na parkirnu kocnicu s tim da je desnu pedalu zaglavio stisnutu da se parkirna kocnica ne zaglavljuje. Radilo je to al boze sacuvaj takvog kocenja. Pred to da ce ga prodati ide vidjeti sta je s kocnicama, njega su uvjeravali da je to nemoguce napraviti. legao pod kombajn i gledaj i skuzi da je prijesnji vlasnik umjesto bakrenih podloski stavio gumene pod holendere. kako pumpas pedalama u kabini dolje curi ulje. Obloge povadi i ocisti u benzinu, stavi bakarne podloske, natoci ulje odzraci sistem, podesi kocnice i na dvoristu ga je okretao pod kocnicom kao IMT 539. AL je ljut bio sam na sebe sto je vjerovao "majstorima" koji su prical ida je nemoguce.

Evo, moj 132RM je 1980.g. i kocnice ispravne 100%. Prije svake sezone obavezno odzracivanje i teraj ako ces niz planinu.
 
Jel znate nekog majstora, Zrenjanin i okolina, koji bi mogao da pretrese ceo kombajn. 171 je u pitanju. Ovi moji (nekoliko) njih su ispali obične **greška.
 
Naravno dace kociti,jer sam prvo sagledao celokupnu situaciju tj princip i ostalo trenutno stanje pa se tek tad odlucio da ih odradim,inace bi druga varijanta bili diskovi.Prvo i osnovno sto sam do sad primetio je da se obloge ne mogu prati ni smirglati vec ako su bile bar malo u dodiru sa uljem a JESU upile su masnocu i od kocenja nema nista,znaci obavezno nove.
 
Kolega je svoje namakao u benzinu. Znam da se to ne radi ali on je pred prodaju isao napraviti kocnice toliko da ih ima kad musterije dodju da ne budu neispravne. Medjutim i s tako "opranim" kocnicama je kocio fantasticno...
 
Nazad
Vrh