ZMAJ kombajni

Zorane jasam imo tvoje misljenje pa sam gledo staje unutra jer svi kazu farba nekosi ali vremenom delovi su iz sezone dotrajavali imenjani a limarija ostala izguzvana iuvek izgubim volju za sredjivanje kad mi limari farbari kazu cenu za tu svotu para mora i nesto da se zazmuri
 
@vladamax
Biće dogodine, barem se nadamo...

@miroslav k
Išli smo tu prvom bez varijatora, jer je išao uz breg pa smo ga do kraja tako ostavili a i to su prvi kukuruzi koje smo radili... Inače uglavnom smo da terali 2. bez verijatora ili 1. sa minimum pola varijatora...
 
Da li je obavezna blokada prve kaskade slamotresa u kukuruzu?Ja licno stavljam ali vecina kod nas ne.
 
Pametnije je da se blokiraju prve kaskade slamotresa.Ne radi ni ovde kod mene niko a kada im potonu i iskrive se kaskade onda im djavo kriv.Nisu skupe,500 dinara komad jedino sto ih je nezgodno montirati ali ako se radi puna adaptacija vec se vadi jedan ili dva slamotresa pa ima mesta da se zavuces unutra.
Topalovicu godiste,stanje...malo podataka da cujemo ako nije problem.
 
Kolega, kupio si mxxx pod bubrege. U pitanju je zmaj 131 sa ugradjenim bunkerom.

Iance, stanje jako dobro, barem koliko se sa slika vidi.
 
Svidja mi se sto je ostavljen pogon bubnja preko remena na njemu. jedino pripazi ako budes soju vrsio s njim, dok god ne zamjenis prednju gumu i drugu, jako ce ti heder stajati nakoso... Ili novu ispusti ili kupi drugu novu. Tako sam i ja dobio jednu dve sezone staru a jednu njegovu original a kombajn 1981.g.

Imao sam taj problem i nema sta nisam radio, heder otkopcavao, razmjeravao grlo na 300 mjesta sve super ravno. isteram kombajn na asfalt i mjerim osovinu od asfalta i imam sto vidjeti, par cm razlike na osovini, jednako skoro 10cm razlike u visini hedera s lijeve i desne strane. Kupio drugu gumu novu i eno ga ravan ko voda. Steta je novu gumu toliko ispustati, izlomit ce se. Ako ne vrsis soju, za psenicu je dobro i ako je nakoso malo, nece mu uopce smetati.
 
Kolega topalovicu cestitam na kupovini,jaki su to kombajni jedini problem ce biti dok se naviknes da radis bez kvacila malo je zeznuto u pocetku,al posle ide kao i da ga imas.:osmeh:
 
Pametnije je da se blokiraju prve kaskade slamotresa.Ne radi ni ovde kod mene niko a kada im potonu i iskrive se kaskade onda im djavo kriv.Nisu skupe,500 dinara komad jedino sto ih je nezgodno montirati ali ako se radi puna adaptacija vec se vadi jedan ili dva slamotresa pa ima mesta da se zavuces unutra.
Topalovicu godiste,stanje...malo podataka da cujemo ako nije problem.
Sto moraju slamotresi da se skidaju?
 
Nazad
Vrh