ZMAJ kombajni

znali neko da mi kaze broj kaisa za bunker zmaja 135 dosta je u losem stanju kais pa su se brojke izbrisale tako da nemogu da vidim dimenzije .
unapred hvala....
Ako je to kao na 133 ondaje 22x2560 remen za praznjenje bunkera ako si na to mislio.
 
Po meni ajnslag na 142 je odlican, nemoj to nista dirati meni se cesto desavalo da otpadne spona i smota toskove skroz al srecom ni jednom nije puko rukavac...

Ma kod mene je sve u redu, nego imam puno njiva koje su po 1 - 2 jutra, pa mi je problem okrenit se. Treba mu puno mjesta da se okrene.
Jako mi slabo ima ajsnlag, jako malo...
 
Jaoo pa ne treba mu parcela od 5 jutara da se okrene.Ako ima mali ajnšlang ili mu se točkovi ne zakreću dovoljno onda nešto nije u redu.Ovde se niko ne žali na taj problem a njive su nam male.
 
Ja stvarno ne razumem u čemu je problem.Kako je taj kombajn okretan svih ovih godina a ove ne može jer mu treba jako mnogo prostora(par hektara).Nije to space schutle.
 
Širokim zadnjim trapom od 161,170...kombajna neće mu se povećati nešto preterano ajnšlang već će dobiti bolje vozne karakteristike u mokrim uslovima(blato,kiša)jer će zadnji točkovi pratiti trag prednjih i neće dolaziti do zanošenja kombajna.
Vašu nervozu lečite na nekom drugom forumu koji je namenjem za takve stvari a ne ovde.
 
Nisam ja nervozan, lijepo sam pitao ionako nisam puno aktivan ovdje niti pišem puno da sam nesto skrivio ti.
Ja neznam čemu je tvoj problem, Jel imaš možda PMS ? uvijek nekakva glupa odgovora daješ, ne samo meni nego i ostalima.
Ako nemaš šta pametnije za reči pusti nekom drugome da mi odgovori.

Što se tiče zmaja 142, svi mi znamo da je on neokretan i da mu puno prostora treba da se okrene.
Ako je tako balavo, blato ili mokro onda nijedan tek kombajn nemože izaći iz blata. A kamoli onaj sa užim trapom ili širim.Što se tiče ti zadnji trapova od 143,161...
Oni imaju veći ajsnlag, zbog toga što je iza stabilniji i širi je iza...
Ja samo pitam jel odgovara zadnji most od 161 ili dali mogu napravit da ima veći ajnslag.
 
Ako su moji odgovori vama glupi,nekome nisu jer koliko vidim inžinjer ste za poljoprivredne mašine pa znate mnogo više od svih ostalih u temama koje pratite.
 
evo danas sam isao da virim i gledam oko zadnjih tockova na 142.
Moze da se poveca okretnost samo da se cilidar pomeri ka spolja ili da se ubaci veci cilidar... Al opet to je mac sa dve ostrice.
tj cilidar koji se vise izvlaci od fabrickog...
 
Jel neko imao nekakvu saradnju sa ZORANOM iz Dobanovaca u vezi sa remontom kombajna?
 
Juče , menjali osovodinu slamotresa .Pljenula iz čista mira.Pre dve godine kad je rađen remont stavljena nova.Zastoja takoreći nije ni bilo pošto se defekt desio preključe u 9 uveče.
 
@bukur
Znam ja Zorana, meni je radio nešto na kombaju (142), a mom drugaru je remontovao komplet i ubacivao sečku. Šta te interesuje?
 
Kako sam danas ocetkao na njivi klasa,mislim da je dominatror 96-tica :osmeh:,radili smo u istoj duzi,jedina razlika je SAMO :osmeh: u tome sto sam ja vro zito sa 1t prinosa po k.j a on negde izmedju 3.i 3.5t po k.j. Isao sam drugom na pola varijatora,moglo je i brze,ali neravno pa sam se mnogo struckao :osmeh::osmeh::osmeh:
 
A posle 15 godina crkose lezajevi na prijemnom, rekao sam da smo napravili da budu po dva i eto koliko su trajali , sad je malo zastoj ali jbg sta rda se radi.
Neko je pitao kako smo to napravili pa cu danas da uslikam kad je sve tako rastavljeno.

Pozdrav i samo napred:cool:
 
Da ne otvaram novu temu,mislim da moze i ovde ovaj problem.Drustvo ako moze pomoc,upravo sam rasturio motor od zmaja 780,zakovao iz cista mira i uvrnuo radilicu.Posto je kombajn veoma dobrog drugara moramo se muciti.Sta da radimo,mislili smo da kupimo tamica 60 izvadimo sto nam treba a ostalo bacimo na kilo i naravno nekako da nabudzimo taj motor kao trajno resenje ili da krpimo ovaj.Gde naci radilicu za ovaj sestak a da je dobra.Svaka pomoc bi mi dobro dosla i iskustva u prepakivanju na drugi motor.
 
Nazad
Vrh