Zmaj berači kukuruza

Пре неки дан сам брао кукуруз плоче сам сузио на просечан чмањак у њиви и онда купи све то ми је некако нај сигурнија варијанта .Тако ћу и на кукурузним адаптеру.
 
Kod beraca,zmaj, koji stoje par godina, 5+ i nisu radili da li je potreban i remont zatvorenih podsklopova,primera radi pogonsko kuciste komusaljke koje se goni na dva najduza kaisa na beracu, pogonska kicista berackih valjaka?
Neki savet kako takav berac vratiti u rad, tipa pokretati ga rucno, podmazati pa tek prikljuciti na traktor i slicno.
 
Ja sam u takvoj situaciji prvo dobro vodom nakvasio zatezače privodnih lanaca, oni prvi zapeknu, i imao sam prilike da tad koristim imt traktor koji ima pogon kardana preko točkova, prva spora i lagano, pošto rukom nije bilo šanse okrenuti na kardanu... Posle jedno dobro podmazivanje, i naftom natapanje svih lanaca..
 
Прикопчај га на кардан и пусти га да ради и само ће ти се рећи шта требаш и дали требаш да мењаш.
 
Da ne otvaram novu temu, mozda mi mozete pomoci ovde.. Dilema Zmaj 214s ili Sip eko3500? Prednosti i mane ako mozete da mi pomognete...hvala..
 
Semering glavnog kucista do lancanika za tarup i velike remenice da li se menja spolja ili mora kuciste da se "razvali" iznutra sve?
Zmaj 222

Hvala kolege
 
Koji lezaj ide na dodatne zvezde osovinu iznad eliminacionih valjaka sto se ugradi. Verovatno negde u nazad pise ali ne stizem listati sve.
Hvala unapred.
 
Kupio sam berač Zmaj 214S,pa me zanima zašto nema poklopca na vrhu elevatora pri ubacivanju klipova u koš. Da li je to normalno bez poklopca ili mora biti..Sada je bila gore neka skalamerija od dva lima,u koji su se savijale lopatice.Skinuo sam to dolje i probao, i normalno baca klipove..ali se bojim da neki ne doleti u traktorsko staklo.
 
Kupio sam berač Zmaj 214S,pa me zanima zašto nema poklopca na vrhu elevatora pri ubacivanju klipova u koš. Da li je to normalno bez poklopca ili mora biti..Sada je bila gore neka skalamerija od dva lima,u koji su se savijale lopatice.Skinuo sam to dolje i probao, i normalno baca klipove..ali se bojim da neki ne doleti u traktorsko staklo.
Na prednjem delu koša podigni visinu ograde i rešen problem.
 
Uuuu bem li ga, mislim da je na dvorednom tu bilo parče gume... Ne sećam se limova,al nije mislim baš zvrjalo prazno...
 
Fabricki je bio lim ali je vecina skinula jer se desavalo da klip odupre u njega i zaustavi elevator...ja sam taj lim produzio u vis ali mnogi su ga skidali ili stavili gumu...
Na sledecim modelima nije bilo tih problema
Tako da je moguce i na tom jednorednom bio isti problem
 
Kupio sam berač Zmaj 214S,pa me zanima zašto nema poklopca na vrhu elevatora pri ubacivanju klipova u koš. Da li je to normalno bez poklopca ili mora biti..Sada je bila gore neka skalamerija od dva lima,u koji su se savijale lopatice.Skinuo sam to dolje i probao, i normalno baca klipove..ali se bojim da neki ne doleti u traktorsko staklo.
Čestitam, koliko si platio?
 
Nazad
Vrh