Zmaj berači kukuruza

A sve sam uzeo u termometal ada, nisu baš bili ni jeftini, koliko se sječam, al ok odrađeno....
 
Jel mozda neko zna koliko staje kukuruza u klipu u bunker zmaja 223? Najbolje ako neko zna koliko tona? Hvala
 
Jednostavno je preuzak iza, da mogu nabaviti još jedan komplet komušača i ubaciti unutra i onda imati 8kom,svi problemi bi bili rješeni.....

Ja sam to uradio na 213 pre 7-8 godina i više nikad nije zagušìo. Imam i negde slika kako je to odradjeno ako ti treba poslaću ti ih.
Ali opet to bude previše sporo i problem rešen kupovinom 222.
 
Hm, sve 5, al imam imt 560,koji nije za dvoredni berač ako bude vlažna zemlja, berač je težak i dosta propada, čak i jednoredni ove godine..... Najbolji bi bio bourgoin dvoredni, i ide puno brže....
Danas gledam sip t40, za 7 sati obrao 1,5kj......to nema smisla

Imao sam odlučan 221, ko nov, trebalo uraditi koš na njemu, al odustao....
 
Ivane Bourgoin je veoma težak berač koji zna poprilično da ugazi njivu ako je zemljište meko.U radu je dosta brz i jutro vrhunskog kukuruza može da se obere za manje od sat vremena kada je sve u redu.
 
E to je posao, sat vremena za jutro....
Po satu od 560, ja idem 3km/h....nemam hidro koš, pa se i tu izgubi vremena..... Jednostavno je sporo......
Jedino je tarup odličan, jako dobro sve isjecka, jer je ispod otkidačkih valjaka, pa stabljika odmah ide i na tarup.....
 
Došao s posla pa na oranje, došao kući prije pola sata..... Mrak je, pa ću sutra
 
Ima dosta raznih slika kod jednog poznanika koji se bavi delovima.Baš sam pre par dana listao jedan zanimljiv katalog ali nisam ništa slikao.
 
Šteta, volim pogledati te crno-bijele slike strojeva, i kako se nekad radilo na ovim prostorima

Jedna od zanimljivijih je ona gdje je berač 211 namontiran na imt 533,a koš iznad haube..... Nemogu si zamisliti kako je to funkcioniralo, na 555 ili 558 još ajd, al na 533.....
 
Kada je vec kolega @ivanz pomenuo taj beraac, komsija ga je imao nosio ga je na 539 kasnije ga je sam prepravio i stavio bunker normalno, ali berac je prilicno sto bi se reklo zavaljen tesko se vuce, kada ide po ravnom putu berac se non stop dize od rudice, kao da mu je osovina na sredini pa se klati napred nazad.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam 212, jednom rukom podignem od zemlje drugom stavim klin, pri kačenju..... Jedino ima opterećenje kad je pun bunker.....
 
Upravo sam to mislio, nije bi bas jasno kako je tako uradjen, na uzbrdici ih je tesko vuci jer nema dovoljnog opterecenja na traktor.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh