Zmaj berači kukuruza

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
A sve sam uzeo u termometal ada, nisu baš bili ni jeftini, koliko se sječam, al ok odrađeno....

darkoml

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Avg 2011
Poruka
5
Jel mozda neko zna koliko staje kukuruza u klipu u bunker zmaja 223? Najbolje ako neko zna koliko tona? Hvala

john

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
956
Jednostavno je preuzak iza, da mogu nabaviti još jedan komplet komušača i ubaciti unutra i onda imati 8kom,svi problemi bi bili rješeni.....
Ja sam to uradio na 213 pre 7-8 godina i više nikad nije zagušìo. Imam i negde slika kako je to odradjeno ako ti treba poslaću ti ih.
Ali opet to bude previše sporo i problem rešen kupovinom 222.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
Hm, sve 5, al imam imt 560,koji nije za dvoredni berač ako bude vlažna zemlja, berač je težak i dosta propada, čak i jednoredni ove godine..... Najbolji bi bio bourgoin dvoredni, i ide puno brže....
Danas gledam sip t40, za 7 sati obrao 1,5kj......to nema smisla

Imao sam odlučan 221, ko nov, trebalo uraditi koš na njemu, al odustao....

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.226
Ivane Bourgoin je veoma težak berač koji zna poprilično da ugazi njivu ako je zemljište meko.U radu je dosta brz i jutro vrhunskog kukuruza može da se obere za manje od sat vremena kada je sve u redu.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
E to je posao, sat vremena za jutro....
Po satu od 560, ja idem 3km/h....nemam hidro koš, pa se i tu izgubi vremena..... Jednostavno je sporo......
Jedino je tarup odličan, jako dobro sve isjecka, jer je ispod otkidačkih valjaka, pa stabljika odmah ide i na tarup.....

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
Došao s posla pa na oranje, došao kući prije pola sata..... Mrak je, pa ću sutra

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.226
Ima dosta raznih slika kod jednog poznanika koji se bavi delovima.Baš sam pre par dana listao jedan zanimljiv katalog ali nisam ništa slikao.

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
Šteta, volim pogledati te crno-bijele slike strojeva, i kako se nekad radilo na ovim prostorima

Jedna od zanimljivijih je ona gdje je berač 211 namontiran na imt 533,a koš iznad haube..... Nemogu si zamisliti kako je to funkcioniralo, na 555 ili 558 još ajd, al na 533.....

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
327
Kada je vec kolega @ivanz pomenuo taj beraac, komsija ga je imao nosio ga je na 539 kasnije ga je sam prepravio i stavio bunker normalno, ali berac je prilicno sto bi se reklo zavaljen tesko se vuce, kada ide po ravnom putu berac se non stop dize od rudice, kao da mu je osovina na sredini pa se klati napred nazad.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

ivanz

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2011
Poruka
2.328
Imam 212, jednom rukom podignem od zemlje drugom stavim klin, pri kačenju..... Jedino ima opterećenje kad je pun bunker.....

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
327
Upravo sam to mislio, nije bi bas jasno kako je tako uradjen, na uzbrdici ih je tesko vuci jer nema dovoljnog opterecenja na traktor.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Vrh