Zmaj berači kukuruza

Zasto kad udjem u redove i krenem sa branjem pomalo mi se cuje kao zvuk lezaja da pomalo hukce nije taj zvuk ravnomeran nego sa kratkim prekidima a cim izadjem iz redova a kardan vrti istom brzinom nema tog zvuka.
Pokusavo sam da berem samo jedan red i utvrdio da se cuje kad berem krajnjim redom.
Kako da odgonetnem koji je od lezaja pri kraju ili odakle vec taj zvuk dolazi
Nadji broj od gospodina panonstiba pa zovi da uradi defektazu
 
Jos i ovo da ptam,da li se promenom smera tarupa utice na opterecenje istog tj.lakse i brze ide jest da nije kvalitet tarupiranja isti malo je losije
 
Zdravo imam jedno pitanje.. posle remonta klipa ispod bunkera, kipa mnogo bolje, ali nece vise bunker da se vrati u normalni polozaj. Vrati se on u onaj ravni polozaj, ali kada treba da sklizne dole tu i ostane.. u pitanju je zmajček 223. Ima li neko misljenje sta bi moglo biti? Na prazno je radio super. Ali nakon prvog bunkera, tako je ostao.. hvala
 
Možda niste dobro namestili onaj klizač sa dva plastična valjčića na sredini klipa a možda ste i menjali koji šraf od 8mm (kratki 10-ak mm dužine) što drži taj kližač ili zaštitni lim sa strane a uvrće se u tu gredu gde klizi cev u cev kad se spušta bunker pa ako je duži šraf on upre, nadam se da si me razumeo.
 
Izgleda je majstor koji je remontovao klip, rekao da se ulje iz klipa izbaci, a pri montiranju nije tako uradjeno... Ispusticu ulje sada, pa cemo vidjeti... Hvala inace i na toj informaciji
 
Stvarno ne znam ni ja. Ali nakon sto su otvorili neki safar gore na klipu, i sacekali da izadje svo ulje, bolje je. Inace nije izgleda ni bilo do klipa, sto nije htio da kipa. Nego se morao navariti neki mali komad metala gore negdje. Sada kipa super.. samo mi nekako mnogo poluta kukuruz.. izgleda negdje od valjaka i velikog levatora...
 
Malo branja od ove godine, brže od ovog neide, druga spora, ubrzan berač lančanicima, da ubacim u treću, zagušio bi ga u 10 metara......

 
[QUOTE="ivanz Pozdrav prijatelju ajde molim te ako ti nije problem kad možeš da mi slikaš te lančanike za ubrzanje,imam i ja 212 sa prepravljenim bunkerom i hteo bih da ga ubrzam pitao sam te to bio u privatnoj poruci valjda prošle godine ali ništa dok se ne vidi kako to izgleda
 
Ako zaboravim sutra, podsjeti me.....
Lančanike sam kupio i vratilo, a kučište sam radio sam, i podigao onaj dio iznad lančanika, da ih mogu ubaciti, lanac je dvoredni, 560 tjeram sa 1600-1700 obrtaja, vrti se ko lud, dok probao sam i sa 539. On radi sa 1000-1100 obrtaja, što je ipak premalo...... Original bez ubrzanja treba raditi sa 720 obrtaja, a to je kod 533/539 na 2000 obrtaja motora.....

Sada mu još fali hidro kipanje i barem dva valjka na komušačima, ako ne i četiri...... Nekoliko puta je zagruvao iza lopatica hedera, kad sam danas radio grupu 600, veliki klipovi u 5-6 kom kad ulete odjednom, odmah zaglavi.....

Imam na prva dva zvijezde, a na zadnjem lopatice.... Iznad komušača..... Na beraču prije sam imao sve tri lopatice koje su puno bolje radile od zvijezda.....

Jednostavno je preuzak iza, da mogu nabaviti još jedan komplet komušača i ubaciti unutra i onda imati 8kom,svi problemi bi bili rješeni.....
 
Sve je to isto i kod mene, sad sam brao druga spora i opet moram kad kad da zgazim na kvačilo još ja berem univerzalom a on ima spor kardan a još kad je suvo muke žive pa bi mi značilo da ga ubrzam ali ne valja ni mnogo da se ubrza pošto ja radim i po brdu pa treba i jači gas a tad bi se berač razleteo pa mislim da bi mu ubrzanje za jedno 20-25 posto bilo maksimalno
 
Moj zet resio da proda Zmaja 240 u odličnom stanju pa ako je neko zainteresovan neka se javi u pp za kontakt.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Mene čak i zanima da prodam moj 212,i kupim nešto samohodno..... Samo neznam koliko bi imao posla, jer samo da je dvoredni samohodni, puno bi značilo i ima puno prednosti..... Pogotovo na manjim parcelama
 
Nazad
Vrh