Zmaj berači kukuruza

juznijetuznije je napisao(la):
Daj ljudi kazitemi kako da transportujem berac 222 nemoze u kamion mnogo je siri,dali moze nesto da se rasturi.
Možda vučni voz da pozajmiš ako ima neko? Bolje da se malo pomučiš oko transporta nego da rasturaš pola berača....pa da posle sklapaš :udri:, jer ti svejedno moraš da ga transportuješ
 
Ma ljudi kako da ga vucem auto putem 400 kilometra ima da se rastocka a i panduri ima da me oderu kad me vide,na slepku nemoze jer je siri od 2,5m i vislji od 3,5m.
 
ako ga neko vuče kamionom samo polako jer pri večim brzinama hoče da eksplodoraju gume :udri:
Post je spojen: [time]1276096785[/time]
_________________________________________________
a odakle ga dovoziš :sta:
 
Ma znam da su gume predvidjene za brzinu od 30k/h i da bi pukle na vecu,treba da ga dovezem iz okoline crvenke,ja nemam kamion a i neznam dali bi se neko usudio da ga vuce.
 
Ja sam z214 doterao na visokoj prikolici znaci zastava sleperka koja je 110cm od zemlje + z214 koji je po mojoj proceni vislji od tvog zmaja a sto se tice gabarita i za to ima leka.
Ja sam moj navukao na pikolicu lagano po njenoj rampi a ti mozes da parkiras kamion pored rampe i nateras jedan tocak beraca na rampu a jedan u prikolicu,zatim skines tocak koji je na rampi pa ti berac ravnomerno strci sa obe strane.Tako su natovarili sverceri mog slovenca koji nije mogao da stane na njihovu platformu,a drugi su zakacili za kamion i vukli do smedereva i jos malo juznije.
Nas kamion je bas opremljen za takve stvari tako da je iza imao dodatne radne farove koji su osvetlili berac,rotaciju i naravno smo natakarili fluorescentne prsluke na kljun koji je strcao i bez problema smo izasli iz nekog slepog naselja u Pazovi,uhvatili se auto puta i prosli kroz sve naplatne rampe i uspesno stigli u moje selo oko ponoci.
 
Znate li tacne dimenzije zmaja 222,visinu,sirinu i duzinu,naso sam nekog ko hoce de reskira ali mi trazi tacne dimenzije beraca.
 
Maksimalna širina od kraja levog do kraja desnog točka ti je tačno 3 a visina 2.8 metara a što se tiče dužine ne znam,nju nisam merio.
 
Ma nema na čemu.A zašto ne pronađeš prevoznika sa labudicom i da te bog vidi.Brat je doneo 143-ku iz Niša bez ikakvih problema,čak nisu ništa ni skidali sa kombajna samo ga navezli.
 
Ovo ti je labudica.
Labudica%20velika%202.jpg
 
Nazad
Vrh