Zmaj berači kukuruza

Grunt većina ljudi koji drže delove za berače ima i taj mehanizam u ponudi.Verujem da u Inđiji može da se nađe.
 
Da li neko ima sliku onog odstojnika sto se montira na tocak kod bunkera, da gume ne ide po redu...?
KOliko to treba tocak da se izbaci napolje...?
 
Ja sam konačno završio zamenu guma na komušaljkama na zmaju. Ipak sam se odlučio za one iz tri dela od ovih iz Čoke. Na prvi pogled nisu loše, platno kroz njih imaju samo oko osovine a zvezde su cele ojačane platnom pa ne bi trebalo tako lako da se kidaju. Gume su lepo naišle na osovine. Malo ferija par komada cevi raznih dužina i dobra macola, za pola sata sve su bile složene



Jednu osovinu sam napakovao stare i dobre zvezde pošto su mekše dosta, strah me da ove nove ne krune previše pošto su baš čvrste za sada



Ugradjene i mazalice na čaurama nije na odmet da se podmaže s' vremena na vreme. Neznam ako se već sve ostale čaure podmazuju(na biterima eliminatorima i zvezdama) zasto ne bi i ove




Napravio sam i ovu prečku na ulazu. Neko kaže da pomaže neko kaže da ne. Napravio sam je da lako može da se steluje ugao i visina a i lako može da se skine ako smeta



Razvodnik postavljen na kabinu tako da sada se samo kukuruz čeka
 
Može li neko da postavi dimenzije svih kaiševa za z-222 ako nije problem pošto nemam mere na starim kaiševima A hteo bih da ih promenim jer su poprilično dotrajali
 
Zvezde su im odlične dok gumice nisu za pohvalu.


Sto nisu za pohvalu , ja ih imam 4 sezone i uopste se nisu puno potrosile a na dodir su i dalje mekane.
Njihove zvzde imaju najduze krakove kod ostalih proizvodjaca sto sam gledao i merio krakovi su kraci za po 2cm i posle jedne sezone ne dodiruju koren uopste.

Pesut@ Ja kad sam uzeo berac precka je namonriana odmah i vise se ne skida to sam video od drugara kod njega smo to montirali jos pre 15 godina i odlicno zavrsava posao.
 
Ne znam koliko si obrao za to vreme ali kod mene nisu izdržale više od 40 ha.Guma se pojela i ostalo platno a platno ne ljušti.
Zvezde su za pohvalu jer se ravnomerno troše i ne otpadaju kraci.
 
Ja koliko sam video ove dugacke gume imaju platno samo mozda 1cm oko osovine u krug sve ostalo je guma cista nema sanse da se pojede dobplatna. Mozda je drugacije na onim sitnim gumicama ili su u medjuvremenu nesto promenili.
U svkom slucaju ni ja ne planiram preko 15ak ha godisnje tako da ce trajati
 
Obrao dosta vise od 40ha, godisnje se bere oko 25ha i sto kaze Pesut platno je u sredini i posle 4 godine rada guma je i dalje na dodir mekana nije se stvrdnula ili da ima platna, a moje cu da menjam sada jer se pojele samo prve na ulazu gde najvise mase ulazi i to samo pri pocetku osovine ako se zaglavi sapurika ili koren pa delje u jednu tacku.
 
Pešut, jesi probao brati od kako si odradio remont komušaljki, zanimaju me kako čiste te gume iz tri dela što su
 
Risto nisam probao nisam kući ovih dana samo sam ga u mestu probao i proverio da li sve radi. Imam ovih dana neki beli da berem ali nije bas merodavan jer pola je obran rucno za kuvanje a dosta su mi cavke nacele tako da neznam kako ce ici. A ovaj kukuruz nece jos kod nas kasni vegetacija
 
ma radim sad remont zmaja 221 i radio sam remont 212 pa su mi nudili te iz tri dela, cine se lakse i za namestanje i sve al sam bio skeptican oko toga kako ciste jer citav zivot koristim one druge pa sam se ipak odlucio za ovaj drugi fazon, uzeo za 6 valjaka po 2500, pa cemo videti sta bog da....

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam lani u pola sezone,berac se preporodio,radi se o zmaju 222,tarup sa dva lezaja ali nije kao kod ostalih
 
Nazad
Vrh