Zmaj berači kukuruza

214S ima spusten kos i prvo se dize,pa kipuje,sto se tice duzine sigurno je kraci od 223 i treba manji traktor,a ako ti je taj 560 jedini onda batali 560 i dvoredni u brdu. Velika prednost Zmaja u odnosu na Sip je sto moze popreko da bere uvratine,a da ne izgazi jer nema tocak sa strane,tako da se njiva okrajci na uvratinama i onda samo gas.


e baš zbog toga volim zmaja, moj zmaj jednoredni je prodan, otišao oko 300km daleko, prije mjesec i pol možda, sada ganjam jednog drugog zmaja, ako bude sreće, dođe do kraja godine ili početkom slijedeće.....
 
214S ima spusten kos i prvo se dize,pa kipuje,sto se tice duzine sigurno je kraci od 223 i treba manji traktor,a ako ti je taj 560 jedini onda batali 560 i dvoredni u brdu. Velika prednost Zmaja u odnosu na Sip je sto moze popreko da bere uvratine,a da ne izgazi jer nema tocak sa strane,tako da se njiva okrajci na uvratinama i onda samo gas.

Sa SIP TORNADO 40 sam brao uvratine poprijeko BEZ PROBLEMA i bez ikakvog gazenja, pogotovo na ravnim njivama. Tornado 35 sam vukao 2 godine i on je znao pogaziti, ne mogu reci ali na 40-ki samo rasiris kljunove, podignes heder malo vislje i bere kao lud i ne pogazi se skoro pa nista.

Brali su mi sa zmajem 214s godinama i vjeruj mi da u nestrucnim rukama i on izgazi da je to strasno.

Samo malo da je sofer pazljiviji, samo teras u krug. Cak sam jedne godine isao brati covjeku usluzno iako on ima zmaja 214, njegov mu berac bio prespor, i platio mene da mu oberem. On je tad bio odusevljen tornadom 40 i rekao je da ce prodati zmaja i kupiti takav berac pa kad je cuo cjenu tornada 40 pao je na **greška i na brzinu se ohladio od njega.

Sad i da kupujem berac jednoredni SIP a dvoredni ZMAJ i tu nema greske.
 
za jednorednog sipa, kupi se dvoredni zmaj (nekoliko komada), ja bi prije uzeo zmaja, jer sip je precjenjen, npr k2 što sam imao ili bio jedan 221 trebalo napraviti koš, sa svim zahvatima 221 nebi bio skuplji od 1200€, što ispada da se isplati za jednu sezonu, i brže radi od sipa, jer vuče 2 reda, a jeftiniji je 3-4 puta, te traktor od 60ks ga vuče bez ikakvih problema
 
Kod tebe mozda ide dvoredni zmaj sa 60ks... Ovdje ako nije 577 DV, nema branja po brdu. Po ravnom je kolega vukao zmaja 222 s imt 558 ali samo jednu sezonu i traktor je "izgorio" od tog posla... Iduce godine je isao sa starom tipom 577 i s njim je bilo gusto, berac ga pogurao nizbrdo, traktor se previse zakosio i otkine kardansku osovinu na traktoru. Posudio je MF 4255 od kolege, zakopcao berac i kaze da je to tek sad TO...

Na vecim njivama je svakako brzi dvoredni berac a na mom terenu nema ni prikolica u koje ce dvoredni berac kipati.

Za moj teren i moj traktor, uvijek prije jednoredni sip.

Ako zmaj berac onda 223 i samo gas.
 
kod mene ide bez problema, tornado 40 vuče 539 bez ikakvih problema u 3 sporoj, al su kukuruzi sijani na minimalno 24cm, ako su posijani na gušće onda neide u 3 sporoj......

zmaja sam uvijek vozio na 1800 obrtaja u 2 sporoj, iako u uputstvu piše da ga treba tjerati na 2000 obrtaja sa traktorom imt 533

vjerujem da ću ponovno uzeti jednoredni ili dvoredni zmaj, pa ću njega i ubrzati malo, srediti baš sve na njemu, a ako uzmem sa visokim košem 212, onda ću ga prepraviti na hidrauliku, jer on već ima hidrauliku za dizanje hedera, i to je onda sve kompletno, bolje mi i netreba......i sa tarupom, jer moj nije imao tarup, a da ga ugradim trebalo je dati nešto više od 200€ za sve djelove

a gledam i neke 222 za 2000-2500€, al malo su daleko zbog transporta
 
Ako nije brdovit kraj kod tebe. Kupi dvoredni berac. Cena je skoro ista, a ucinak nije.
 
evo, danas bio po berač, zmaj 212, godina proizvodnje 1980.

jedna slika iz transporta.....što mislite, koliko je plačen????

 
Moze li mi neko reci kolika je zapremina beraca 223?
Aki moze neko da mi posalje, katalog delova, upustvi za koriscenje?
I da li mi mozete reci, da li trpj malo brzu berbu. Ustvari kod mene se seje za berbu na razmak od 25-28 cm, tako da je glupo da va nesto kilavim ako moze da proguta. Ali me zanima kako bi cistio, ako ga malo zezce teram.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se, nasao sam zapreminu bunkera, 3,4 kubika
 
E Manjeviću sad si me podsetio, imao sam 223 (kupili ga novog) pa kad sam ga prodao ostalo mi uputstvo za korišćenje i katalog rezervnih delova (nisam siguran dal imam oba), pa ako nekom treba možemo se čuti...
 
Pozdrav svima, planiram da kupim Zmaj 2 km pa me zanima sta najpre da pogledam pri kupovini (mane, slabosti itd.), posto je 2 km kopija New Idea 325 beraca on ima na hederu sistem burgija gde se cisti 90% sume e sad zanima me koliko burgija po vrsti ima na Zmajevom beracu jer na New Idea beracima ima 2 burgije po vrsti, na slikama se vidi da Zmaj ima po 1 burgiju, ali sam na jednoj slici video da ima po 2 burgije i to jedna ispod druge a ne kao na New Idea jedna pored druge ? :sta:

p.s. do sad nisam imao berac niti koristio samo sam posmatrao na njivi
 
Poslednja izmena:
Verovatno je pitanje za mene? Jeste,ako se tako moze reci,s'obzirom da smo skoro pa vrsnjaci :)

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
E pa ovaj fruškogorac je mlađi od mene ...ili sam ja mnogo mator :-D ...a videćemo dok se vreme prolepša kad ga razmontiram da li sam se preš'o u kupovini

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
i ja bi volio napraviti bunker na hidrauliku, i da malo povečam bunker, te ga malo ofarbam i sredim, i još treba noževe na tarupu, ostalo je dobro, moj je mene izašao oko 450€ ovisno od tečaja eura, koji stalno divlja.....koliko si svog platio?
 
Nazad
Vrh