Zmaj berači kukuruza

pa podeli je sa nama ako je resena da ne bi jos neko morao da postavlja isto pitanje,a i znacilo bi i drugima!
 
Sta bi sve trebalo preduzeti u smislu podesavanja beraca za branje kukuruza koji je dosta losiji(sitniji) od prosle godine, pocevsi od otkidackih ploca itd.
 
Ploce na ulazu od 22_35mm, na vrhu od 25_38mm.Stavis recimo 25_28, posto je i stabljika tanka pretpostavljam.
Provjeri otkidacki noz da se slucajno nije potrosio.
Valjke komusackog stola po potrebi pritegnuti, da ne bi isti provlacili dole sitan klip.
Naostri nozeve na tarupu, ove godine je stabljika zilava.
Naravno sve gume nas radnim organima je bolje da su u top formi, ali to vazi za bilo kakav klip.
 
To je vec maximala, a sumnjam da mu je takav usjev ove godine. U mojoj knjizi je podatak kao sto sam gore naveo, a ako ostavi gore 38mm ima da mu glavi svaki zakrzljali klip. E sad vojvodjanska je to zemlja mozda nemaju ''krezica'', ja se ravnjam po ovom jadu ovdje kod nas.
 
Ajde dajte neki predlog kako da se resim lisca u bunkeru od beraca zmaj 222 dali mu dodati jos jedan ventilator,kakav i gde ili ovaj jos ubrzati i na koji nacin znaci bruka kako puno lisca imam u bunkeru probali smo sve moguce nacine ali ne pomaze!
 
Ugradi ovo i biće dosta manje lišća
491f2f436749833.jpg
[/URL] [/IMG]
53c57a436749810.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Imam to ali nije dovoljno pokusacu jos od kolege Grunta predlog da na eliminatorski valjak navucem unutrasnju gumu!
 
Počeo sam berbu sa zmajom 221 i posle 100 metara se otkačio španer koji španuje lanac koji pogoni izbacivač komušine i elevator a dobija pogon od duže osovine iz kućišta,i iskrivio mi je tu dužu osovinu iz kućišta i osovinu ispod nje koja izbacuje komušinu.Kupio sam nove osovine i montirao ,probao rukom da pokrećem zamajac 2-3 kruga i posle uključim kardan i odmah posle mozda 1-2 kruga spadne lanac i opet pokrivi obe osovine.Može li neki savet kako i šta da da proverim, koliko treba biti zategnut lanac,...?
 
To mi liči,da nešto od osovina blokira,i dolazi do krivljenja osovina jer one nastavljaju da se okreću.Jel ti ispravno ono sigurnosno kvačilo,u produžetku osovine od transportera zrna i komušine?
 
Kako da proverim tu osovinu sa kvačilom ,ta osovina je imala var koji sam ja obrusio,evo slike.http://s18.postimg.org/qtykdimzd/CA... http://s2.postimg.org/zfxc1av21/CAM00297.jpg
slika osovine sa kvačilom vidi se mesto gde sam obrusio var
Kada sam drugi put pokrivio osovine taj sam lanac ostavio da bude malo labaviji posto sam prvi put lanac malo pritegao ono mogao je prstom da se pritisne 1-2 cm i tada se otkačio držač španera jer je bio veoma loše navaren.Ja sam taj držač ponovo zavario ,vidi se na slici prefarban je osnovnom bojom, i španer postavio na mestu gde se sada nalazi.

- - - - - - - - - -

Jesu li lančanici u pravcu?

Nisu 100% bili u pravcu možda je španer odstupao nekih 2-3 mm.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh