Zmaj berači kukuruza

Ko ima rasturene dvoredne zmajeve berace?Kupio bih od zmaja beraca dve vrste i napravio heder za kukuruz za kombajn.
 
Pozdrav narode,

Trebao bi ovih dana da krenem u remont Zmaja 223, pa me interesuju gume za komušačke valjke. (Znam da je već pisano o tome ranije, ali neki postovi imaju par godina.)

Zamolio bih cenjene kolege, ako biste mogli da kažete od koga ste uzimali gume, koja varijanta se bolje pokazala: štangle (rude) ili klasične pojedinačne gumice i da li ima neko novi ko se pojavio na tržištu sa boljim kvalitetom?
 
Ja dok sam imao berač (223) ja sam gumice menjao kod Šuloka u adi, odneseš valjke kod njega i on ti stavi nove. Ja sam stavljao ove pojedinačne nikad nisam imao ove rude... :ppozdrav:
 
Ja dok sam imao berač (223) ja sam gumice menjao kod Šuloka u adi, odneseš valjke kod njega i on ti stavi nove. Ja sam stavljao ove pojedinačne nikad nisam imao ove rude... :ppozdrav:

Gledao sam Šulokove gume na vašaru, ali nisu me baš oduševile... Imam utisak da su preterano armirane, a kada ima više platna nego gume tu nema čišćenja.
I originalne su armirane, ali ne tako kao ove.
Moguće da grešim, zato sam vas i pitao za iskustva. :ppozdrav:
 
Probao sam raznorazne.Najbolje su ljuštile livene bez platna proizvođača iz Inđije ali suviše meke pa komušaljka relativno brzo postane krezubava.Tip-Top livene veoma brzo ostanu bez gume a pošto imaju platno u sebi ništa od ljuštenja.Prošle godine uzete od Milana iz Rume takođe livene bez platna i odlične su.Nije ni jedna ispala potrebno je samo promeniti nekoliko komada na izlazu iz komušaljke.
 
Gledao sam Šulokove gume na vašaru, ali nisu me baš oduševile... Imam utisak da su preterano armirane, a kada ima više platna nego gume tu nema čišćenja.
I originalne su armirane, ali ne tako kao ove.
Moguće da grešim, zato sam vas i pitao za iskustva. :ppozdrav:
Ja sam zadnji put uzimao pre jedno 7 godina, tako da je moguće da se svašta promenulo... :ppozdrav:
 
Dok sam imao berac samo jednom sam stavio armirane i nisu mi se svidele.
Jednu sezonu su radile o.k. posle se uklizale i kukuruz samo leti po njima, posle stavljene tip-top i radile 4 sezone bez problema.
 
Da li neko zna gde mogu da kupim vilu za krst kardana,sa osiguracem sto ide na traktor...dimenzije 106x35 Kardan je original Zmaj 223
 
Nama stigli valjci od sulok, nosio i stavio gumice pre dve nedelje, za 222 4 valjka 11.500 hiljada, nisam jos sklopio komusaljku pa cu uslikati ako nekome znaci. Brat iz turije za 223 6 valjaka nosi u Backu Palanku za 12.000 hiljada. Ako nekome treba broj trazicu od brata.
 
Hvala svima na odgovorima!

To ispada 2.875 din po valjku, dok Tip-top Čoka ima sličnu cenu za pojedinačne gumice (3.000 din sa montažom). Nahvali mi čovek preko telefona varijantu u rudama i kaže da su mnogo bolje u odnosu na klasične gumice. Cena sa montažom 3.300 po valjku, 6 valjaka 19.800 din. Malo li je na ovu sušu?! :osmeh:
Kakav je kvalitet tih iz Bačke Palanke kad su 2.000 po valjku? Nisam čuo za njih.
Sa druge strane te livene od Milana iz Rume, ako su posle jedne sezone nastradale na izlazu i vec su za zamenu, onda to i nije baš za pohvalu... :ppozdrav:
 
Ne mogu da nadjemu u uputstvu za Zmaj 222(skinuo sam na forumu) kako trebaju da se postave metalne komusaljke, tj kako da se dobro uzube da lepo ciste a da se ne dodiruju? Ako bi mogao neko da slika, skinuti su dole treba da ih vracam.
 
Nastradale su mojom greškom i ne pažnjom.Drugar ih ima na 223 pred prošlu sezonu montirane kao nove i dan danas.
 
Nazad
Vrh