Zmaj berači kukuruza

ja sam ove godine uradio moglo bi se reci kompletan remont beraca 222 covek mi je uzeo 25000 din za ruke ,sto je najbitnije razume se u materiju i 'opravio ga je samo tako delovi su kostali oko 700 evra, ali zato sada radi ko svajcarski sat.....
Vreme pogoduje za berac, ne przi sunce, bere se lepo bez ljuske........( tu i tamo bude po koji klip sa ljuskom
 
jel ima netko zmaja 222 rpm?? potrebna mi je slika da vidim kako se okreću noževi na tarupu...to je teški tarup, s dva ležaja?? ..rastavio sam u proljeće a sad neznam točno kako se okreću noževi, a možda imam i krive noževe, da nisu njegovi nego od nekog drugog zmaja.

HITNO!!!

hvala
 
Ostrice nozeva se okrecu prema napred,ukoliko nije okrenut smer na lancanicima pogona tarupa.Najlakse ces videti kada okrenes kardan u smeru okretanja.A sto se tice nozeva na svaku lamelu ide jedan levi i jedan desni (16+16).
 
Ostrice nozeva se okrecu prema napred,ukoliko nije okrenut smer na lancanicima pogona tarupa.Najlakse ces videti kada okrenes kardan u smeru okretanja.A sto se tice nozeva na svaku lamelu ide jedan levi i jedan desni (16+16).


imam noževe s dvije oštrice....ali tarup je onaj s 4 gusane glave, na svaku glavu ide 8 noževa...neznam kako se okreću po ovome levi, desni....prema mojem ispada da dvije lijeve glave mogu imat sve lijeve noževe, a desne sve desne..jedino u tom slučaju se noževi nemogu međusobno sudarit.....

kad bi bar bila koja slika tog tarupa gdje na netu...

- - - - - - - - - -

imam nekakav katalog od zmaja i postavim noževe tako i kada probam susjedne noževe na dvije susjedne glave okretati oko osovinice, oni se mogu međusobno sudarit
 
Pozdrav drugari, ima li neko sliku jednorednog pogonskog lanca na Z 222 nalazi se sa zadnje strane...valjda pogoni komusace tako mi rekose da trazim , interesuje me kako treba da se namesti onaj dugacki lanac? Prilicno je hitno. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ide preko 3 lančanika i dva španera
glavna fora je u španerima pogotovu gornjem koji povlači lanac u stranu da bi mogao obuhvatiti onaj mali lančanik koji je na osovini gde i velike remenice
:osmeh: lakše bi ga namestio neg objasnio
 
Na teškom tarupu se noževi stavljaju u nizu ne kao na lakom
znači jedan na suprot drugom i tako redom
znači na jednom gusanom kućištu staviš 4 leva i 4 desna noža jedne gore druge dole
 
Na teškom tarupu se noževi stavljaju u nizu ne kao na lakom
znači jedan na suprot drugom i tako redom
znači na jednom gusanom kućištu staviš 4 leva i 4 desna noža jedne gore druge dole

shvacam to, ali kako se stavljaju po kućištima, kako na kojem kućištu? kud leve a kud desne?
 
ispada da sve noževe koji su na leva dva kućišta moram okrenut prema levom ležaju tarupa, a one na desna dva kućišta prema desnom ležaju tarupa....jedino u tom slučaju se ne mogu noževi dotaći
 
Nazad
Vrh