Zmaj berači kukuruza

prvo zapocnes sa sekacem,nekim tanjim,da odvojis od nosaca,da moze radapciger da uhvati,a moze i sa dva sekaca sa dve strane da se skine!skidao sam to vise puta!
 
Jos uvek nisam uspeo nista da uradim.Nece da mrdne:udri: Pokusavao sam i sa sekacima-nece. Sutra,ako budem uspeo da ih odvojim,a moracu nekako,probacu sa nekim radapcigerom da svucem.Mislim da bi vise odgovarao sa dva kraka,nego sa tri.
 
To je dobra ideja,jos samo da imam brener bilo bi dobro.Posto nedostaje nekoliko kuglica,pokusao sam ostale da izbijem,ali ni to nije moglo.
U svakom slucaju,imacu u vidu i ovaj predlog.Hvala!
 
sa sekacem mora da krene,udri nemoj milovati,a sa dvokrakim manjim radapcigerom ide najlakse
 
Jedan mi covek rece da kod ruskih lezajeva pomaze da ga varis i ugrejes varenjem da se usija,pa polivanje gladnom vodom i onda pukne kosuljica i stvar resena.Kaze da se ne zna broja lezajima koje je tako resio,ali ne pomaze metoda kod svih marki lezajeva.
 
Brankoviću, koji je ovo model berača kad su štedeli i na osovinicama komušaljke....Kod mene su osovinice duže i idu ležajevi sa špan hilznom koji se montiraju skoro rukom !
Ja sam sad menjao sve ležajeve pred sezonu... Sišli svi sa "staklarskim" čekićem :osmeh:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@KAMENI
Berac je Z 223
Pokusavam da skinem kuciste sa prvog i cetvrtog (gledajuci sliku koju si postavio,s leva na desno)
 
Cijev neka okrugla da "ivicom" cijevi zahvatis dio kucista i jedan pravi udarac, naprskaj Wd-om te osovinice, opet ako nece uzmes letlampu i grij to da prljavština iznutra izgori, ja ove godine za 20 min rasturio cijeli stol ! :ppozdrav:
 
danas probo brat svoj kukuruz sa Z222 i strašno ga runi i lomi klipove po pola,otkidacki valjci su na 26mm,ploce na 34 dole i 40 gore,nove gume na komusaljkama(Opruge 130mm),dali da poskidam nokte iz metalnih valjaka?
 
danas probo brat svoj kukuruz sa Z222 i strašno ga runi i lomi klipove po pola,otkidacki valjci su na 26mm,ploce na 34 dole i 40 gore,nove gume na komusaljkama(Opruge 130mm),dali da poskidam nokte iz metalnih valjaka?

A koji kukuruz je u pitanju?
Jel merena vlaga?
Ako je ispod 25%,mozes mu i pevati,on ce se kruniti,pogotovo ako je dkc.
 
Nazad
Vrh