Zmaj berači kukuruza

prijatelju moj ako ti beres 2 sporohodnom sa 558 nema sanse da ti oberes vise od 4-5 jutara na dan i to bez zastoja i gusenja sto kod 222 od podne pocinje ako nije preradjen berac
Nije svakom isti dan,mozda on bere od 2-3 ujutru pa dok ne istera normu,ali se slazem da kad je uprzeno i pocne da gusi na pocetku kumusackog stola bez 2,5sata nema sanse da bere 1kj.
Drugo kad je rosa zivo me interesuje kako 558 izlazi na kraj sa tarupom,tako da opet neverujem da moze brze od 2,5 sata.
Sto se tice berbe sa 1 privodnim lancem,moze ali jako tesko.Posto cesto berem nocu desilo mi se da mi se otkaci spojka i izgubim lanac i naravno kad ga trazis nema sanse da se nadje,pa sam brao sa 1 dok nisu doneli drugi.Kazem moze ali je potrebna voznja precizna u milimetar jer cim malo mrdne u stranu stupi par tuluzina i pocne da obara,tako da branje 20kj bez 1 lanca bas i ne pije vodu,bar ne kod mene.
Berba mi je zanimljiva dan-dva,posle toga sve dosadnije i dosadnije tako da je iz godine u godinu sve vise smanjujem.
Maticu drugo je samohodni,em ide brze em gledas napred,kod ovih za traktorom muka ziva.
 
Kupili mi nekog zmaja dvorednog koji nije imo bunker al je covijek pravio za djelove rakete i komplet kljunovi su kao na Z-222 kao i komusacki stol, sutra imam jos nesta za skinit pa cu uslikat a i tarup pravimo pa cemo iskoristit od beraća sve :D
 
Nikoli Klek od 19 do 5 i 30 zmaj 222 za zetorom 5245 za noc je ove godine kod mene obro 235 ari to mu dodje oko 4 jutra kukuruz los prva brza ako tako radis mora da kazem prijatelju da menja masinu
 
montoya i milan791 daleko od toga da je branje zabavan posao ali ja sam rekao u mom slucaju je to gde najvise imam vremena za usluge a i branje je skuplje od oranja tako da ni nema veze sto nije bas nesto zabavno.

prijatelju moj ako ti beres 2 sporohodnom sa 558 nema sanse da ti oberes vise od 4-5 jutara na dan i to bez zastoja i gusenja sto kod 222 od podne pocinje ako nije preradjen berac
Stavio sam manju remenicu na osovinu ventilatora imam jos jednu inovaciju u planu stavicu sliku kasnije i onda nece vise biti sanse da se zagusi. Sto se tice ucinka 7-8 jutara je kad su uslovi idealni (zemljiste tvrdo, stabljika suva, bez korova, kad mi prevoz ne kasni) takvi uslovi nisu svaki dan ali ima dana kad se to sve poklopi i onda je milina raditi.

Nije svakom isti dan,mozda on bere od 2-3 ujutru pa dok ne istera normu,ali se slazem da kad je uprzeno i pocne da gusi na pocetku kumusackog stola bez 2,5sata nema sanse da bere 1kj.
Drugo kad je rosa zivo me interesuje kako 558 izlazi na kraj sa tarupom,tako da opet neverujem da moze brze od 2,5 sata.
Sto se tice berbe sa 1 privodnim lancem,moze ali jako tesko.Posto cesto berem nocu desilo mi se da mi se otkaci spojka i izgubim lanac i naravno kad ga trazis nema sanse da se nadje,pa sam brao sa 1 dok nisu doneli drugi.Kazem moze ali je potrebna voznja precizna u milimetar jer cim malo mrdne u stranu stupi par tuluzina i pocne da obara,tako da branje 20kj bez 1 lanca bas i ne pije vodu,bar ne kod mene.
Berba mi je zanimljiva dan-dva,posle toga sve dosadnije i dosadnije tako da je iz godine u godinu sve vise smanjujem.
Maticu drugo je samohodni,em ide brze em gledas napred,kod ovih za traktorom muka ziva.

Ujutro se skupljamo oko pola 5 pa dok se sve podmaze i sva kucista pregledaju, pocnemo sa radom oko 6 pa do 10 ili 11 uvece.. Sto se tarupa tice pa nozevi moraju da budu ostri kao zilet a lezajevi se svake godine menjau i stavljaju novi, tako da rosa mu ne prestavlja veliki problem cak mu radna temparatura ne prelazi preko 70 stepeni. Jedan lanac kao sto sam rekao nikakav problem (bar meni nije) jednostavno vozis pravo i to je to ko neveruje evo ja ga pozivam da dodje da vidi jer nemam razloga da lazem i izmisljam

mladen87 nisam siguran koliko je visok icu kasnije da izmerim ali to je ta visina kao i svi drugi te serije

velja imt 540 Znas kako ne mogu da povucem paralelu izmedju njega i mene jer su drugi tipovi traktora i ko zna kakav im je dijagram brzina (moza je njegova 1 brza ko moja 3 spora kazem samo mozda) a i nije isto kad imas duz od 600m i kad beres neki spic, onda nocu nije sve jedno raditi nisu svi ljudi spretni za branje i jos ako potrefis noc sa malo vetra tj bez rose onda bolje ici kuci i spavati.

I da sad sam se setio kad sam radio remon, menjao sam lezajeve u reduktoru i kad sam vracao nazad u knjizi nisam imao semu za reduktor i mislim da sam na dva zubcaika zamenio mesta tako da sad verovatno imam vreci broj obrtaja na izlazu reduktora, ali ne mogu sa sigurnoscu da kazem da je to tako jer neznam. Pasuju jedan drugom na mesto sve radi super samo sto se broj obrtaja menja.

ervin evo je slika bas sa ovog foruma to planiram da urad i onda mislim da sam resio problem zagusenja
2jbql4n.jpg
 
sad sam video da si to ti stavio..u svakom slucaju hvala ti dao si mi ideju :) kod nas je branje mnogo skuplje mozda cak i duplo. Oranje po jednom jutru je od 4 do 5 hiljada a branje dolazi i do 8 hiljada. ja sam spustio malo cenu branja da bih privukao vise musterija ali i dalje mi se isplati cak sam placao jednog radnika a prevos sam vrsio gratis..
 
evo moje resenje za prebacivanja rude i nema vise prosipanja kukuruza

34t9w12.jpg


Usred njive kada se napuni bunker, samo malo rikverc i izbaci se bunker i pridje traktor sa prikolicom i ki pa se bez problema
druze jel moze malo detaljnije objasnjene,precnik i duzina klipa,duzina one ruke sa druge strane klipa.pozdrav
 
Na 223 uradjeno je to fabricki ,dva nazubljena lima koja se okrecu i sklanjaju sto vetar ne izbaci.
Isto kao na 222 ali problem je sto ta dva lima ne mogu da dosegnu do tog dela gde se pravi zastoj. To radi super posao kad mogu da uhvate lisce ili deo metlice pa da izvuku napolje ali kad se nesto prepreci na izlazu to gubi svaki smisao i samo smeta...
 
Na 222 taj dodatak neće baš pomoći.Kada uprži on ide kući sa branja i čeka rosu.Inače 222 je visok 2.8 metara od donje tačke,betona ili na čemu već stoji pa skroz do kraja produžetka na bunkeru..Merio sam svoj jednom prilikom dok sam ga prodavao pa potencijalni kupac tražio dimenzije zbog prevoza.Moguće da je manja remenica pomogla obrtajima ventilatora jer ovako čak i kada se ubaci platna između već postojeće remenice obrtaji nisu dovoljni.
 
Ja sa mojim nisam imao problema , otvorio sam limove sa strane maksimalno (brusilicom) , cackalica kao kod MONTOYE , i kod 222 imaju 2 platne za stelovanje vetra obe unutar remenice i samo gas.
 
Namestio sam onaj patent sa zvezdama gore kod eliminacionih valjaka, i ove godine bas bilo suvo vozio sam po ceo dan, od 2-3h do 15-17h i nije gusilio zadovoljan sam time, u pitanju je 222
 
Gdje vama 222 toliko zagusi, berem i rosom i po suvom nikad ništa to mi nikad jasno nije bilo a oberem kukuruza i kukuruza nikad tarup okreto nisam i jako sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh