Zmaj 141,142 Opšta tema.

Pa ako je sve kako pise i nije mnogo inace kombajn za nekih 100kj bolji ne treba.Otac,a sada i ja zalimo za nasim sto smo ga prodali, u prolece mu zamenimo ulje i samo sipaj gorivo i peglaj kosili godisnje 120-130kj zita i oko 100kj suncokreta kukuruz nismo sa njime nikad radili.Nikada nas nije izdao original perkins na njemu bio palio na dodir.I najvaznie prost kombajn i svega par kaiseva(remenja) je imao,a ovu 161 sto imam jbm ti kombajn kaiseva na njemu tri puta da ga omotas njima.
 
kupio sam takav slican , ni sezonu nije izdrzao, posle par sati rada senzor javlja zaprljanost filtera, skinem filter kad on vizuelno i nije prljav, pomislim ne valja senzor
sledeci dan ubacim stari fradov izdrzi dan bez problema, novi filter sam izbacio iz upotrebe i kupio nov frad
verovatno los kvalitet materijala pa se brzo zasitio
srecom imam taj " senzor" pa nisam motor gusio nedostatkom vazduha
 
Сечка за сламу позади колико оптерећује мотор стандардан мотор 105цу?И дали скраћен житни хедер 3,6 може да компензује то?
 
Jel neko kupovao skoro letve na hederu zmaj 142 ,metalne ili drvene ko radi najpovoljnije
 
Kolege jedno pitanjce. Zasto na mom 141 uvek ima mnogo slame na sitima? ili ako radim kukuruz onih vrhova stabljike. Sve se zaglavljuje izmedju dva sita. Zavesica na slamotresima je podignuta skroz gore i opet isto. Biter lopatice su kao nove.
 
Gume su sve tu i dobre su. A ne znam sta su produzni prsti. Ako mislis na onaj cesalj sto ide na kraj podbubnja sa zavesicom to imam i sve je tu ok.
 
E sad koji je broj obrtaja bitera ne znam a bubanj ima 1050 obrtaja u psenici. Sine na bubnju su vec malo potrosene pa zbog izvrsavanja podbubanj bude malo vise podignut, da li to ima veze?
 
Jel povecavas broj obrtaja na osovini vetra sa jedne i druge strane? 910 obrtaja bez podmetaca a sa podmetacem 985 o/min. Ja sa leve strane ubacim podmetac a sa desne na pogonu slamotresa i sabirne izbacim podmetac. Tako da dobijem ventilator na 985 obrtaja a sabirna i slamotresi idu jos brze samo neznam koliko se dobije.
 
Koliko se sećam uputstva, za pšenicu mogu i viši i niži obrtaji a za kukuruz moraju viši obrtaji.
 
Ali za kukuruz ja mislim da je ta preporuka jer tamo u upustvu se spominju neke velike vlage kod vrsidbe,to neka davno bilo tako valjda,daleko vise od ovih sada modernih hibrida sa 13-16% vlag,lakse zrno,nema zelene mase,sve suvo,time i,bar po meni,nema potrebe za jacim vetrom,ali ok mozda gresim.U upustvu npr ni ne spominje se kombinacija lancanika pogona bubnja 19-52 za tih +-300 obrtaj koliko se dobija sa tim,nego samo 19-43 mislim kao najsporiji obrtaji u kukuruzu,veca vlaga i time ne smetaju veci obrtaji,nema loma zrna.
 
Nazad
Vrh