Zmaj 141,142 Opšta tema.

Jaram su ti ona gvođža što idu sa spoljnje i unutrašnje strane remenice.
Jedan iz sela mi kaze da vrse na kais na 420 obrtaja i da nema skoro nista loma.
E sad ja imam dosta loma na 600 obrtaja.
Da li je moguce uopste vrsiti na kais a da lom bude do max 2 %?
 
Jel može da zablokira točak kad legneš na kočnicu?
Ne može... Diskovi su polovni sa 128ice,a pločice polovne sa juga, moraće malo da se oribaju, sad momentalno ima tri linije po milimetar koje naležu, da je novo sve ili bar sa istog vozila bila bi druga priča...
Najgora stvar kod fabričkih kočnica po meni je to što se kombajn malo vozi, većinu vremena tokom godine stoji, pogotovo od kukuruza do pšenice, i od stajanja ili nešto zapekne, ili, ili.... Sad rade, sad ne, pa luftiraj... Nikad nisi siguran... Videćemo kako će se ovo pokazati, mnogi su ih preradili i samo reči hvale čujem...
 
Molim Vas za savjet u vezi diferencijala na Zmaju142.Naime otišao je planetarni prijenos, pa Vas molim da mi savjetujete gdje bi se moglo nabaviti. Može i rabljeni i dali je moguće poslati u Hrvatsku? Unaprijed zahvaljujem.
 
Hvala na informaciji, pronašao sam nešto u Vukovaru. Ujutro ćemo znati. Kod nas spojnica hidrauličke pumpe 100e.
 
Super, a koliko bi bio planetarni sklop dif-a? Vadim menjač dole pa da vidim točno kakva se havarija dogodila, pošto je išao samo ravno i desno je skretao, a ljevo nije mogao, bilo je kao da je uključena špera, a on to nema .Kroz ropu na dif-u se vidi oštečenje ljevog planetara, a to znači da je vjerojatno sve oštečeno.
 
Rastavio sam menjač, otošao ljevi planetar, desni i sateliti kao da nisu ni bili u tom sklopu, bez oštečenja. Samo je malo zajelo kučište dif-a, a to ću riješiti još jednom podloškom planetara. Mene je to jako iznenadilo jer kad mi je otišao sklop dif-a na imt 539 otišlo sve. Inače imt 539 je od oca i ima pravih 12 000 i kusur sat rada,a nikad nije motor bio rastavljan. Brao kukuruz s tornado 35 balirao sa welger 41 toliko da se poderali nutevi na kardanskom vratilu.
 
Ja hladnjak i sve što se ispuhuje uradim kad se vratim kući. Jutarnja rosa može djelovati na prašinu na hladnjaku i prouzrokovati začepljenje saća. Meni se to dogodilo. Ispirao skinuti hladnjak izvana ivasolom i vjerojatno 1000 litara vode dok ga nisam očistio. Termostat na šestaku obavezan uz prepravku u obliku bušenja rupice cirka 4 mm na vanjskom obodu termostata. Ako je skinut pokazuje krivu temp. motora jer je indikator temp.iznad pumpe u glavi ,pošto je manji otpor protoka vode prema hladnjaku temp. motora kod prvog cilindra je veća. To jest preslaba cirkulacija vode po bloku i glavi. Podmazivanje ujutro.
 
Nazad
Vrh