Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: ZMAJ 135

Evo za kolegu Bobo davno obećane slike kako je rešeno kačenje kukuruznog hedera za "grlo" ili kako se već zove...

n53m2f.jpg


A evo i klinovi na grlu koji se tu kače.
21bpr2r.jpg

Post je spojen: [time]1297186112[/time]
_________________________________________________
I još jedno pitanje.

Koja je oznaka guma na Zmajevima 13x ?
 
Odg: ZMAJ 135

Da li neko zna gde mogu da nadjem uputstvo za rukovalje i tehnicku dokumentaciju za zmaj 135 ili ako neko ima na forumu da mi posalje unapred zahvalan na svim informacijama od pomoci .
 
Odg: ZMAJ 135

zorancile je napisao(la):
Prednje 12.4-28 , zadnje 7.5-16

Da te ispravim 14.9-28" prednje, a zadnje si pogodio

12.4-28" su na 780 i na nikojem vise. felge od 13x primaju i 16.9 gumu, al kud je mjenjac iovako nepouzdan, nije pametna ideja setati vece guma, 14-ke sumu taman



Branko, hvala na slikama, ja mislio da to mora biti dosta jace napravljeno, kad to samo plocevina jedna druga i nista posebno to ne izgleda jako, ako me razumijes...
 
Odg: ZMAJ 135

Bobo je napisao(la):
Branko, hvala na slikama, ja mislio da to mora biti dosta jace napravljeno, kad to samo plocevina jedna druga i nista posebno to ne izgleda jako, ako me razumijes...

Znam da ne izgleda nešto posebno jako, ali funkcioniše.
Samo zaboravih da slikam donji deo gde se kači.
Jer se kači u četiri tačke.
Videću i to snimim ovih dana.
 
Odg: ZMAJ 135

Bobo otkud iznenada interesovanje za ugradnju menjaca od 142. sta je sa tvoga zar nisi rekao da mozes dobiti menjac za 300 eura od 133 i miran si . NIje dzaba onaj makendonac onoliko kukumavcio bez veze verovatno je covek sve pokusavao da resi taj menjac od 133 ali to i dalje ostaje perpetummobile.Taj je menjac uspesnu vrsio svoju funkciju samo tamo zasto je i konstruisan a to je ZMAJ780 tamo su diskovi malo veci nego tanjir za rucavanje pa samim tim i brzina mu je jako mala a samim tim i opterecenje. E tu su ing. pogrtesili sto su taj isti menjac stavili na 132 napravili diskove ko tepsije za pitu povecali mu brzinu tezinu velicinu prednjih guma a samim tim i opterecenje i tu mu je bio kraj. Ne odlazi menjac zbog toga kao sto je neko valjao (uz duzno postovanje) nesto ima kvacilo a onaj 131 i780 nema pa kao ovaj trza kad krece i tako nesto. Jednostavno menjac na 132je :udri: ::lose:: :nono: :zli: :zli: :zli:
 
Odg: ZMAJ 135

Branko je napisao(la):
Koliko ustvari ima brzina taj menjač na Zmaju 132 i 133?
taj menjac ima 2+1 brzinu..Menjac 135 i 142 su gotovo isti ali nisu jer se vidi iz obradovicevih slika da osovine nisu iste debljine a samim tim je i difer.unutra razlicit a isto i gore se vidi da korpa kvacila tj zvono leze direkt na menjac kod 135.ice a svi znamo da kod 142.ce tu izlazi debela osovina za vucni remen sto znaci da i tu treba vrsiti prepravke koje i jesu problem, a to se vidi na Obradovicevoj slici da je on tu pravio neko cilindricno prodozenje samo neznam kako je unutra spojio osovinu menjaca od 142sa onom prirubnicomod132.ce.
 
Odg: ZMAJ 135

Pa mislio sam ja da mjenjac pase direktno bez ikakvih prepravki na moj kombajn, da je na 135 ubacen mjenjac od 142, a ne da su pravili poseban mjenjac za 135...

Velicina tanjura nema neke preterane veze s brzinom mjenjaca, osim u krajnjim polozajima, skroz utegnut ili skroz raspusten varijator, inace je sve ostalo isto kao i na 780.

Mjenjac na 132 133 crava upravo zbog cukanja na kvacilu kad zapadnes negdje, jos da imas kukuruzni heder i pun bunker, mjenjac je j.bo jeza u ledja... U normalnom koristenju, moj mjenjac traje vec 3 sezone, i samo preventivno cu ga rastaviti i ako sta treba promjeniti i stavit cu mu novu lemelu s federima, isto reda radi... ne znam kad je to na kombajnu dirano, al da ja budem miran napravit cu remont mjenajca...

Branko, da 2 naprijed i jedna u rikverc. 2-R-1 tako se mjenjac samo gura naprijed-nazad, nema lijevo-desno lera i zato se mora stati kad se salta iz 1. u 2. jer preko rikverca nikako ne mozes "preletjeti" a da ne napravis neku stetu...


Ja sam zasad zadovoljan s original mjenjacem, ali ako negdje uspijem nabaviti mjenjac od 135, sto ga ne bi uzeo i ugradio. trobrzinac je trobrzinac...
 
Odg: ZMAJ 135

Ja na mom MF-u imam 3+1 i nema problem za menjanje brzina.
Pretprošle godine u jesen sam zapao u neku brzdu sa kukuruznim hederom i dopola punim bunkerom i otkinuo sam nosač menjača pokušavajući da se izvučem u rikverc. ::lose::
 
Odg: ZMAJ 135

Ja sam na kombajnu dobio nov spaner mjenjaca i jos jedan rezerve, jer im to zna puci... "kao" jer je nisam nikad cuo da je nekome ovdje pukao spaner mjenjaca, al ocito da se desava, cim je nov na kombajnu i jos jedan gratis...

Mali zmaj nije nesto jako napravljen, i ne bi se s njim trebalo junaciti po blatnjavim njivama, skidati neke rekorde u vrsidbi i tako to. s njim se mora polako i fino i sluzit ce dugo. Cim vidi blato, saltaj u 1. i UVIJEK al UVIJEK u 1. brzini vrsiti treba. Mnogi ovdje ubace u 2. i bez varijatora, remen jako labav, a kombajn bi brze isao u 1. pun varijator, samosto neki to ne znaju, pa se igraju s drugom brzinom koja za to nije zemisljena i onda se desi kvar u mjenjacu. Kukuruzi su mu posebno bolnatocka, jer kud mu je heder tezak, kud je bunker s lijeve strane, ako je malo blatnjavo, kombajn na lijevu stranu propada i zapada... Trzanje na kvacilu u pokusajima da se sam izvuce cesto puta zavrsi pokidanim mjenjacem... 780 i 131 nemaju kvacilo (izuzev specijal modela) i kod njih nema naglog kretanja, jer da promjenis brzinu moras skroz raspustiti varijator i kad kreces varijator malo po malo hvata remen sa "lijenog lezaja" i kombajn polako krece. zato je na 780 i 131 mjenjac skoro pa vjecan koliko i sam kombajn.
 
Odg: ZMAJ 135

Ja nemam tih problema.
Vršim sve uvek prvom brzinom.
Bunker je preko cele širine kombajna.
Jedini problem su gume 12.4 - 28.
Ne znam da li bi mi bilo bolje tražiti šire felne (14.9-2:cool: ili postojeće preseći i proširiti?
 
Nazad
Vrh