Zmaj 135 Opšta tema.

Odg: ZMAJ 135

definitivno je preterao, za te pare ladno mogu da se kupe 3 komada malo starijih ali u ispravnom stanju...

a sto se tice menjaca iz napred navedene diskusije, nisam imao problem sa menjacem od 133 stavio sam lamelu od BMW 318 sa jakim oprugama a takođe sam to uradio i na 135 i nikakvih problema vec 6-7 sezona. Nema cimanja pri polaženju niti kidanja srca lamele a da nepricamo o diskovima.

Naravno da je 135 bolji, jači menjač a i brži zbog jedne brzine više, mada ako je kod 133 sve u redu iglicasti mali lager, osovina u zvonu (sto je najcešci problem, zbog čega se kasnije razbuca ceo menjač) onda ne bi trebalo da bude nekih problema, bar iz mog iskustva.

S obzirom da su kod menjača od 133 loše rešeni semeninzi sa strane dolazi do stalnog curenja ulja iz menjača, i to u većini slučajeva, svakog jutra OBAVEZNO dolivanje ulja. :cao:
 
Odg: ZMAJ 135

menjac od zmaja 125 ima 3 brzine dali je on slican ili je isti kao menjac od zmaja141 ili142. i dali on pase na 133.Molim ako neko zna da mi odgovori hvala unapred.
Post je spojen: [time]1298909884[/time]
_________________________________________________
menjac od zmaja 125 ima 3 brzine dali je on slican ili je isti kao menjac od zmaja141 ili142. i dali on pase na 133.Molim ako neko zna da mi odgovori hvala unapred.
Post je spojen: [time]1298935445[/time]
_________________________________________________
Izvinjavam se na duploj poruci. Ali hteo bi da kupim 133 zato ovo i pitam
 
Odg: ZMAJ 135

Na 133 ne paše, tamo je menjač sa dve brzine koji ni ne liči na ove sa tri brzine koji ide na 125,142.
 
Odg: ZMAJ 135

Zašto misliš? Na sajmu 2009.je bio jedan Zmaj 135 i rekli su da im je još sam taj jedan ostao.
 
Odg: ZMAJ 135

zorancile je napisao(la):
Zašto misliš? Na sajmu 2009.je bio jedan Zmaj 135 i rekli su da im je još sam taj jedan ostao.

Priznajem mozda gresim, ali mi zaista jako cudno zvuci....
Jer koliko ja znam radila je do 2007 godine i proizvodila samo berace, kombajne su prestali da proizvode dosta ranije :cao:
 
Odg: ZMAJ 135

srdjuanzorz je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Zašto misliš? Na sajmu 2009.je bio jedan Zmaj 135 i rekli su da im je još sam taj jedan ostao.
Jeste i ja sam konkurisao bila je cena 29000e.

29000e za to.... Pa taj se nece otplatit dok si ziv koliko s obzirom koliko je njegov ucinak mali...
 
Odg: ZMAJ 135

Moguće da taj primerak koji je bio na sajmu nije proizveden te godine, nego ranije, pa je stojao negde.
Što se tiče cene, jeste velika u odnosu na cene usluga kod nas (ili su jeftine usluge). Ne bi mogao da nakosi toliko koliko bi koštala godišnja rata, ne bi imao ni dovoljno vremena, ni mušterija...
Moj komšija je kupio 133 1988 godine, za 28000 maraka, a kosilo se za 100 DM/kj, gorivo bilo pola marke. To je bilo vreme za kupovinu novog kombajna. Više nikad. ::lose::
 
Odg: ZMAJ 135

pozdrav mucime nesto dali kupiti zmaja iz 86 za 3500 ili kupiti nekog stranca za te pare ali stariji 10 godine od ovog?ja mislim da bolje zmaja jel kad se pokvari imas delove .

a kad se pokvari stranac onda??
 
Odg: ZMAJ 135

Za manje Masej Ferguson kombajne uglavnom odgovaraju svi Zmajevi delovi.
Ja imam malog Maseja i to ti mogu lično potvrditi. Jedini problem su colovne mere.
 
Odg: ZMAJ 135

jel zna neko gde se mogu naći stabilizatori hedera za 135 (valjda se tako zovu), ili ako je moguće da se stari zamene za remontovane.... :cao: i koliko bi koštalo?
 
Odg: ZMAJ 135

Možeš da nadješ na nekom otpadu od bilo kojeg Zmaja, koliko sam ja video isti su na svim kombajnima. :sta:
 
Odg: ZMAJ 135

Ok, nisam znao, jel ima negde kod vas gore na nekom otpadu, kod nas dole nema velikih kombajna od koga bi mogao da se skine i kolika bi bila cena ako ima a onda častim :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh