Zimsko oranje 2009

paorpaor je napisao(la):
Ne mogu da verujem da mu treba toliko snage za samo 120 cm zahvata. Ili ore 50 cm duboko ili je taj traktor pri izdahu.
tako ore,ziva istina,pisao sam da je jedan drugi orao sa case-om 210 isto sa 3 brazde....zemlja,ojebina teska i dosta godina nije orana.
 
jb da sam juce umro nebi vido oranje duboko 2m, i ladno da neverujes ocima. :D
Post je spojen: [time]1264272542[/time]
_________________________________________________
pa sad su uslovi takvi da je vlazno i nejde ali kad je suvo u moj rit mozes i dodati jednu brazdu jer se ore kao laka zemlja jer stalno orem na 35cm i nikad nisam imao problema sa takvom zemljom.
Post je spojen: [time]1264301438[/time]
_________________________________________________
da vidis kako ore fend u rit na 40 cm ili jh. u nasem jedinstvu.bez dobre obrade nema dobre zemlje.
Post je spojen: [time]1264330323[/time]
_________________________________________________
ti mora da su rusi opiceni,bas super,samo cemu sluzi takvo oranje? :haha: :D :D :D :D
 
Cici, jel su to pravili rovove za Prvi svetski rat? Šta je to ustvari, neko razoravanje livada?
 
Ej,narode!!MOj komsija opet veceras ode na oranje sa MF-om,ali sa 4 glave.Sad sam se setio al'mi je krivo sto nisam prvo proverio da li je to on.Trebalo bi da jeste jer skoro niko nije prosao da ore.Verovatno moze sa 4 sad jer je pomrzlo,a sa 3 je pokusao kad je bilo blato pa je batalio,e sad je eto nastavio sa 4.Jebe ga samo sto nema odgovarajuci original teg napred,nego je sad stavio puno ovih obicnih tegova.@paorpaor zemlja je takva kao sto je i Robert potvrdio,a traktor je dobar.Kupljen pre 2 god.u Jugokomerciji,tako bez tegova,mislim da je '97-'98.godiste.@cicimoric stvarno,jel imas neki komentar o toj slici sa tim gusenicarima.Gde si skinuo tu sliku? :ppozdrav:
 
evo da i ja malo probam bijelo oranje

SDC11970.jpg


SDC11971.jpg


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ecUOr5s5Vrw[/youtube]
 
@ Farmer Bob ,zar nema on na MF-u napred hidraulik?Ja kao da sam video prosle ili predprosle godine da ima.Mozda gresim. :sta: Malko sam otisao u :off_topic:
 
Ljudi da li stvarno neko moze da pojasni o cemu se radi vezano za ono oranje,ono je vojska koliko ja mogu da primetim i cemu tolika dubina,zemlja na toj dubini vise nije crna,kod nas bi na nekim mestima na toj dubini podizao glinu,(cemu tolika dubina )stvarno mi ne ide u glavu. :sta:
 
Da,ima prednju hidrauliku ali nema taj original teg sto bi zakacio sa prednjim polugama.Ore i danas,ali kako cujem "bataljon"jos nije gotov.A sto se tice one slike onog "dubokog oranja"meni je tu nesto sumnjivo.Pogledajte jedan prohod ranije.Kao da je mnogo plice....ali tri gusenicara da vuku taj nazovi plug i stvarno cemu to sve??Ko odgonetne ili nadje najblizi odgovor svaka mu cast!!! :ppozdrav:
 
То само може бити канал за неки цевовод. Можда су изпостили горњи слој земље па решили да је окрену за наредних хиљаду година.
 
sasa j je napisao(la):
Ljudi da li stvarno neko moze da pojasni o cemu se radi vezano za ono oranje,ono je vojska koliko ja mogu da primetim i cemu tolika dubina,zemlja na toj dubini vise nije crna,kod nas bi na nekim mestima na toj dubini podizao glinu,(cemu tolika dubina )stvarno mi ne ide u glavu. :sta:

U Nizozemskoj se na taj način preoravaju tla koja se nazivaju Polderi. Moguće je i da u Mađi imaju takvih tala (ako je slika uopće iz Mađarske).U takvim tlima čestice gline oborinama se ispiru iz površinskih slojeva tla u dublje slojeve te na površini ostaju čestice pjeska, a to nije poželjno. Kad se nakon određenog niza godina površinski sloj tla jako "osiromaši" česticama gline onda se na taj način ta tla duboko preoravaju i tlo iz dubljih slojeva (sa česticama gline) dolazi na površinu. Kako na slici vidim tlo je jako slabe strukture tako da bi to moglo biti to.

Nadalje takva oranja su se provodila kod podizanja velikh plantažnih voćnjaka. Cilj je bio plodni površinski sloj tla sa dosta humusa oranjem prebaciti u dubinu gdje će se razvijati korijen voćke. Kod nas je bio sličan plug koji je orao do dubine od 100-ak cm i vukao ga je neki veliki ruski gusjeničar.
 
kod nas je oranje gotovo pre par dana. sad tata malo obilazi atar i merucka sa fatom... pa ako gde zafali doda... :haha: a cim dodje temp u plus peremo traktor i plug... pa u radionu... priprema za prolece...


@Farmer Bob koji massey ti ima komsija_ mislim koja je oznaka.... (broj)
 
Bećarina pusta je napisao(la):
sasa j je napisao(la):
Ljudi da li stvarno neko moze da pojasni o cemu se radi vezano za ono oranje,ono je vojska koliko ja mogu da primetim i cemu tolika dubina,zemlja na toj dubini vise nije crna,kod nas bi na nekim mestima na toj dubini podizao glinu,(cemu tolika dubina )stvarno mi ne ide u glavu. :sta:

U Nizozemskoj se na taj način preoravaju tla koja se nazivaju Polderi. Moguće je i da u Mađi imaju takvih tala (ako je slika uopće iz Mađarske).U takvim tlima čestice gline oborinama se ispiru iz površinskih slojeva tla u dublje slojeve te na površini ostaju čestice pjeska, a to nije poželjno. Kad se nakon određenog niza godina površinski sloj tla jako "osiromaši" česticama gline onda se na taj način ta tla duboko preoravaju i tlo iz dubljih slojeva (sa česticama gline) dolazi na površinu. Kako na slici vidim tlo je jako slabe strukture tako da bi to moglo biti to.

Nadalje takva oranja su se provodila kod podizanja velikh plantažnih voćnjaka. Cilj je bio plodni površinski sloj tla sa dosta humusa oranjem prebaciti u dubinu gdje će se razvijati korijen voćke. Kod nas je bio sličan plug koji je orao do dubine od 100-ak cm i vukao ga je neki veliki ruski gusjeničar.
Do sada najopsirnije objasnjenje... ::svaka cast:: ::svaka cast::ulazis u TOP 10 :haha:
 
Nazad
Vrh